Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Autoškola v Kolíně - kondiční jízda.

Známý si v tomhle týdnu půjde pro nové auto (zatím neví, kdy přesně). Měl bych mu asistovat. Sice už jsem pěkných pár kilometrů najel, ale jen s manuální převodovkou, on kupuje s automatickou.
Napadlo mne (on se ozval o víkendu, proto jsem to neřešil dřív), že bych si mohl zaplatit aspoň jednu kondiční jízdu, co kdyby náhodou.
Ptal jsem se tady, byli ochotni, ale jak jsem předpokládal, mají toho plno, nebylo by to hned.
https://goo.gl/maps/LREmBg7PZgXMXkQy7
Tak kdyby třeba v nějaké autoškole v Kolíně nebo poblíž jim někdo vypadl a měli volný termín na automatu, celkem mi je jedno, kdy (pokud to bude dřív než se ten známý ozve, že už si pro to jede), byl bych zauzlovaný.

Případnou nabídku, pokud to nechcete psát sem, můžete poslat i na SZ.

Ja som automat nikdy nesoferoval, ale co som sa ludmi bavil tak kondicna jazda sa mi zda zbytocna.
Jediny problem byva to, ze si daj naozaj lavu nohu dakde do prdele, aby si niekomu nerozbil hlavu pri nahlom brzdeni...inymi slovami par ludi sa mi uz zdoverilo, ze ked presedlavali na automat, ze sa im podarilo stupit necakane lavou nohou na brzdu, kedze tam hladali spojku, co vedie k nahlemu zastaveniu auta...ono clovek si totizto povie, ze nebrzdi, ale mozog posle prikaz do pravej nohy a ta lava na tom pedale zostane visiet.
Btw vsetko to boli chlapi, aby niekto nepindal, ze to boli zenske.
Lava noha sa odporuca dat co najvia k dveram, pripadne pod sedacku kusok.

Když jsem ještě pracoval, tak mne jmenovali řidičem - referentem, ani jsem o to nestál, ale mělo to výhodu, že jsme chodili na školení a dozvídali jsme se, co zase nového naši moudří doplnili nebo změnili v pravidlech silničního provozu.
Asi dvakrát nebo třikrát jsem vyjel firemní dodávkou mercédes. Sice jsem si nechal vysvětlit, co je kde, co se tam u pumpy leje a kam se to leje, ale stejně jsem se nedozvěděl všechno o všem. A hledat, kde se xakru u toho vehiklu zapínají stěrače když už jedu po dálnici není zážitek co bych chtěl zažívat moc často.
Nebo třeba švagr mne požádal, abych někam jel jeho oktávkou, tak jsem musel už od volantu zavolat na mobil, kde se zapínají světla.

Hlavní je mít při startování sešlápnutý brzdový pedál a ředící páku v parkovací poloze. Ještě si pamatuji jak jsem při první jízdě s automatem zastavil na semaforech při opravě silnice a jelikož se tam stálo cca 5 minut, tak jsem auto chcípnul a pak nebyl schopen nastartovat.