Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Epilepsie a svářečky kurz

Zdravím chtěl bych se zeptat mám epilepsii a studuju instalatéra tam máme zdarma (povinné) svářečky kurzy (plast,železo,měd) a já nevím jestli jako epileptik můžu dělat svarecke kurzy. Záchvat jsem neměl už cca 4 roky.

Pokud se jedná i o sváření kovů, tedy například Elektrodou, nebo CO2, poraď se nejdříve s lékařem.
Jedná se o to, že el. oblouk při sváření není stabilní a zjednodušeně řečeno bliká, zejména při CO2 a zkratovém režimu.
Je známo, že silné blikavé světlo může u epileptka vyvolat záchvat. Například různé stroboskopy při hudebních produkcích jsou nebezpečné,
Nebo i například jízda autem, kdy z boku svítí slunce přes řídký les.
V instalatérské práci by se ale spíš jednalo o sváření autogenem, kde by bylo asi riziko podstatně menší.
V případě plastů a pájení mědi asi žádné.

Pokud jste léčený, tak chodíte pravidelně na kontroly k neurologovi a stejně tak na EEG - 1x ročně. EEG vyhodnocuje, zda jste citlivý na hyperventilaci a stroboskopické efekty. Výsledky neurolog má a ten vám to doporučí/nedoporučí. Stačí i obyčejný telefonát.

vysledky eeg jsem měl nedávno a dopadli naprosto v pořádku. a neurolog nejspiš asi každý neurolog by stejně svařování nepovolil kdyby nahodou....protože neví co se muže stát ,tak se vykrejou tím že to rovnou zakážou ale nemužou to vědět na jisto