Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kamera do auta z ali

Zdravím.
Shanime na vánoce pro tatika nějakou kameru do auta.
Když dam na ali Dash Cam Car, po leve straně je zaškrkavatko OSD Language a je tam czech.
Je s toho něco použitelneho?

Neporadím, kterou vybrat, ale přidám pár vět k zamyšlení.

Kameru mu chcete předpokládám pořídit pro případnou obranu, kdyby došlo k nehodě. To znamená, že musí perfektně natáčet a musí na ni být spoleh, jinak to je jak koupit domů alarm, který nehouká. Ty kamery z Číny jsou zlo. Kamarád jednu měl v době, kdy u nás začínaly, pořídil ji s představou, jak vyzrál na předražené obchody. Kamera měla úhel záběru asi 70 stupňů (velice málo), HD snímač příšerné kvality s upscalingem na fullHD pro dobrý pocit a světelnost optiky takovou, že za šera a v noci byly záběry rozmázlé, tmavé, k ničemu. Bonusová vlastnost byla, že ne vždy kamera zareagovala na otočení klíčku, občas zůstala vypnutá a nenahrávala. Po roce přestala fungovat úplně.

Teď ta část k zamyšlení. Kamera má sloužit k ochraně majetku / auta. K nehodě dojde s vyšší pravděpodobností ve zhoršených podmínkách - hustý déšť, šero, tma v noci, mlha. Má smysl dávat tátovi polovičaté řešení, za které zaplatíte půlku ceny slušné kamery a v případě nehody z ní nepřečte RZ druhého auta? Nebude vidět náraz z boku? Možná ani nepoběží? Radši bych připlatil, připravil asi aspoň 1500 nebo 2000 a pořídil slušnou kameru, na kterou bude spoleh a vydrží.

Tak pokud si Tvuj kamoš koupil kameru za 12 dolaču tak se nemuže divit :-D
Třeba Xiaomi kamery jsou docela dobre a prodavají se i u nás.
Kdyby měli česke menu, tak nic neřešim.
Tatik jede jednou za týden 15Km do kaufu a na vikend 50 km na chatu.
Bude to pro něj spiš hračka.:-D