Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Filter instapure f8 zdravsi nez pet mineralky?

Caute po prezreti dokumentu davida atenburga zivot na zemi som sa rozhodol ze by som prestal kupovat mineralky a zacal pot vodu z vodovodu, byvam na dedine a voda je z vodarne. Vo vode plavaju take cierne ciastocky tak uvazujem kupit filter instapure f8 a pit len vodu z vodovodu. Je takato konzumacia voey zdravsia nez napr magnezia rajec a podobne mineralky?

Je rozdíl mezi minerálkou a pramenitou vodou, tj.i kohoutkovou.V minerálkách jsou minerály, třeba hořčík a další.Černé částečky nebudou z vodárny, ale spíš ze starého potrubí.Můžeš se zeptat sousedů nebo starosty, jestli to je běžné.A přírodě pomůžeš hlavně tím, že bude o trochu méně PET lahví jako odpadu.
Ovšem jestli se filtr vyplatí, musíš posoudit sám.Cena za vložku 1000 Kč/378 litrů je dost.

Jestli je kohoutková voda zdravější, záleží na zdroji.
Pokud je zdrojem vrt v lese, pak je zdravější určitě. U vody, která vám jde z řeky nebo přehrady už to zase tak platit nemusí. Každopádně "neškodná" bude. Do vodárny se ta voda odněkud musí dostat. Informuj se, odkud se bere. U nás polovina městečka je z vrtu, polovina z přehrady asi 20km vzdálené.

Osobně vodu z vodovodu piju taky raději než minerálky.