BOŽKOV tradiční a BOŽKOV originál.
Jaký je mezi nimi rozdíl? Manželka mne poslala koupit rum do pečiva, já jsem sáhnul po tom co js v akci. Srovnání složení mi nic neřeklo a koštovat je v hyperqelbu by mi asi nedovolili.
Jaký je mezi nimi rozdíl? Manželka mne poslala koupit rum do pečiva, já jsem sáhnul po tom co js v akci. Srovnání složení mi nic neřeklo a koštovat je v hyperqelbu by mi asi nedovolili.
Božkov Tuzemský – sníženo na 37,5 procent alkoholu ve značce „Božkov Originál“; značka „Božkov Tradiční“ má dokonce pouze 35 % a je tedy prodávána jako „lihovina“,[7] nikoli „tuzemák“, stejně jako další nížeprocentní ochucené výrobky v řadě (kávový, mandlový aj.)
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
https://cs.wikipedia.org/wiki/Tuzemsk%C3%BD_rum
Děkuji, zase jsem o něco chytřejší.
Panečku, to je odrb. Tady se projevuje zvýšení daní na alkohol, je čím dál slabší. Ale u tuzemáku mi to nevadí, ten kupujeme stejně jen kvůli aromatu do cukroví a bábovky. Takže slabší je vlastně na to lepší.
Budu se muset jít podívat do sklepa, kolik atmosfér má ten náš božkovský rum, koupili jsme pár flašek před léty v nějaké super-angebot a se spotřebou tak jeden půlčík (také jen do cukroví) na 3 roky to ještě nějakou dobu vydrží..
Osobně mi to je jedno. Jediný tvrdý alkohol, kterého se napiju, je gin z Albionu, a tam se procenta drží.
To bude jak s čokoládami, oplatky apod. "Na přání zákazníků zmenšujeme balení z 50 na 40, 35, 28 gramů". Časem těm tupcům budeme prodávat prázdný sáček, ale super, superkrémový.
Já jsem ke dvacetinám dostal flašu Ferneta (ono je to už téměř v polovině mýho života), trvalo to 14 let, než jsem ji vypil. Měl 40 %. A od tý doby se to jen snižuje. Ještě nedávno měly lihoviny 38 %, ale díky Burešovi a jeho nezvedání daní to šlo ještě níž. Pamatuju si, jak jsme chlastali flašku Zelenýho jabka. Ve třech jsme to vypili za 5 minut, každej dal 2 panáky a bylo to pryč - bodejť mělo to asi 18 %. A tam se ten dnešní chlast pomalu blíží.
Osobně bych byl taky raději za vyšší cenu, než za menší/slabší balení. K čemu mi je levná tatranka, když musím sníst dvě?
Tak to si kupte rumovou tresť a máte to nejlevnějš a nejvoňavějš.
Tohle můžu v případě nouze dát nevhodné návštěvě.
Já si to jednou kápnul do čaje ono je to, potvora, mastný.
To jsem nikdy nezkoušel, čaj s rumem mě neoslovuje.
Dneska jsem dorazil další baňku Heffrona, byl tam poslendní panák. Mám ještě dva ve špajzu, asi jeden přesunu do ledničky.
ja si zrovna dneska vyzvedla dalsiho dona papu pod strom
Já už v pátek. Tentokrát tmavýho.
On ten rum se tam dává i z jiného důvodu. Třeba "boží milosti" (velikonoční speciální pečivo) se bez rumu/kořalky snad ani nedá upéci. Přidává se to do těsta, aby to nenasávalo přebytek tuku (to "pečivo" se smaží v oleji, jako třeba hranolky ve fritéze). Nijak cítit to pak ve výsledku třeba ani není. Dtto koblihy (domácí, ne průmyslovky čau lidi).
Prý se stalo prý ještě před plyšákem.
Řidič se vracel domů z dlouhé trasy, venku zima, topení nefungovalo, byl zmrzlý jako preclík (proč zrovna preclík?), když už byl na dohled od domova, tak zastavil v místní krčmě a dal si grog na zahřátí. Vyšel z krčmy, sedl do auta a kde se vzala tu se vzala hlídka vébé. On se k tomu grogu přiznal, tak mu dali fouknout - a nic. Pak se zjistilo, že putykář vařil hostům grog z rumové tresti.
O tom zpíval Ivo Jahelka: https://www.youtube.com/watch?v=xgc3x_uUaZ0
zkus si najít Tuzemák 1l Fruko, ten by měl mít 40 %...
odkaz nedávám, aby to nebylo bráno jako podpora alkoholismu...