Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Da sa predavkovat z ginka?

Nazdar, pritelkini chci koupit na vanoce kvalitni ginko od teto firmy https://www.australianremedy.sk/produkty/prirodne-produkty-z-australie/ginkgo-2500-ginkgo-biloba-2500-mg-100-kapsul?variant=3316&gclid=EAIaIQobChMIrO2-0_uu7QIVLhoGAB3jRwkZEAQYAyABEgKKGvD_BwE#bmDescription obsah deklaruji 2500 jen se chci zeptat jestli to pro 20 letou 55kg zenu neni moc? Muze ji to ublizit?

Když bude dodržovat dávkování, tak to snad přežije...

Popis
Přípravek Ginkgo 2500 mg obsahuje v 1 kapsli koncentrovaný extrakt z listu v ekvivalentu odpovídajícímu množství sušené rostliny Ginkgo biloba (list) 2 500 mg.

Dávkování
Užívejte 1 kapsli denně. Doporučujeme užívat dlouhodobě.

Balení
100 kapslí - dávka na 3 měsíce

Ginkgo posiluje paměť.Takže při pravidelném užívání si přítelkyně bude pamatovat všechno, cos jí kdy řekl a slíbil.Takže už nikdy nic neokecáš.:-)
Ale to byl jen vtip.Moje máma to kdysi brala taky, nějaký lék na recept s ginkgo biloba. Já mám strom na zahradě, zkoušel jsem žvýkat listy, ale je to hnusné. A nějakou lihovou tinkturu se mi dělat nechtělo, stejně bych to neužíval.

Ginkgo biloba má podle tradičního léčitelství mít účinky na prokrvení vlásečnic, tím údajně i podpořit paměť a jiné účnky. Nicméně tato účinnost nebyla nikdy vědeckými metodami potvrzena a naopak víceméně vyvrácena. Byly realizované různé vědecké metody na potvrzení účinků, bez významného výsledku.
Naopak droga vykazuje jisté negativní vlivy, které by mohly mít i nežádoucí účinky.
I proto zdánlivě vysoký obsah látky v tobolkách 2500mg ekvivalentních, neznamená nic jiného, než požití 2,5 gr listu rostliny, které nijak neublíží a není doporučeno dávku překračovat.
Z vědeckého hlediska má droga zřejmě podobné účinky, jako homeopatie, placebo, nebo jiné léčitelské přípravky. (věř a víra tvá tě uzdraví).
Ale jako u jiných podobných přípravků, pověst a vhodná reklama udělá z přípravku dobře výdělečný byznys.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Jinan_dvoulalo%C4%8Dn%C3%BD