Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak prodat byt

Ahoj vsem po dedictvi pritelkyne ktera je v exekuci ji tata byt neodkazal ale odkazal na jejiho 13 leteho syna kde je jejim zakonym zastupcem.

jakym zpusobem muzeme byt prodat? staci souhlas nezletileho syna ?

Soud taky může rozhodnout, že peníze získané prodejem je třeba uložit na zvláštní účet syna a nelze je utrácet až do jeho zletilosti, kdy s nimi stejně bude pak disponovat jen on. Prodej bych zdůvodnil tím, že ten byt nepotřebujete a nechcete ho pronajímat a sami platit náklady. Taky by se mělo přihlížet k tomu, zda by si otec prodej vůbec přál.

V byte je pani na doziti.jde o to ze mame pul milionu dluh ktery tim chceme zaplatit je to dluh za nezletileho praveho otce kdy neplatil alimenty. da se to na to pouzit? popripade ten ucet s dluhem prepsat na nezletileho aby to opatrovnicky soud schvalil ?

jake mame moznosti? pulmilionovy dluh ma na jeho zivot primy dopad.

Byt pronajmete a domluvte si zaroven splatkovy kalendar na ten dluh. Vynos z najmu davejte pravidelne na splatky dluhu. Exekutor by na to mohl pristoupit.
Po splaceni vam byt zustane...
Pul milionu se takto da splatit, ale nevim jak se pohybuji najmy ve vasi lokalite apod. Snazil bych se to vyresit takto.
m.