Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Karanténa místo testu

Ahoj,

Člen domácnosti byl v nemocnici (ne s covidem, ale pouze navštívit jednoho pacienta) a potom mu tam oznámili, že byl v kontaktu s covidovým pacientem a prý má být 10 dnů v karanténě.
Předpokládám tedy, že všichni členové domácnosti mají být v karanténě taky. Je povinné se jít otestovat? Je možné místo testu zůstat 10 dnů v karanténě a pak zase normálně fungovat?

Zatím jsme nikdo z naší domácnosti na žádném testu nebyli a ani nechceme.

Díky.

Nevím, od kterého člověka to lze brát jako nařízení. Prý mu jen sestra oznámila, že byl v kontaktu s pozitivním člověkem, tak by měl jít do karantény. Nic o testování se ani nahlašování lékaři či někomu jinému neříkala.

Ještě jde o to, co si představit pod pojmem karanténa, jestli stravovaní v bistru u metra křižíkova (to už nevim, kdo to byl) nebo kalbu na Vyšehradě alá Prymula. Pokud je to jedna pani povídala (a nebyla to pracovnice hygienické stanice, nebo kdo by takovou novinu mohl sdělovat), asi bych z toho nedělal vědu, jen bych věnoval větší pozornost možným příznakům.