Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Fyzický obchod s monitory teď?

Dobrý den, potřebuji si koupit monitor a potřebuju ho vidět pro představu velikosti. Dá se aktuálně někde legálně prohlédnout vystavené monitory/tv? Napadá někoho něco? Vím, že elektro se teď prodávat nesmí. Jde mi jen o prohlédnutí, abych ho viděl naživo a pak už si ho klidně objednám z e-shopu. Díky za tipy, lokace Brno. Napadá mě jen někde za výlohou, nebo nějaký velký obchodní řetězec, kde mají vše.

Obejdi elektroqelby v okolí. Když řekneš, že si u nich chceš objednat monitor a jestli bys ho nejdřív chtěl vidět, divil bych se, že bys tak ve druhém, třetím neuspěl.
Třeba já jsem v týdnu v jednom Okay reklamoval televizor, když jsem ho tam dával, ptal jsem se, jestli bych u nich mohl koupit settopbox, abych mohl uschopnit starý televizor. A šlo to.
Nebo manželce zgabnul nabíjecí kabel k mobilu. Tak jsem zkusil zajít do blízkého Planeo, že bych si tam ten kabel chtěl objednat. I když tam měli přístup jen ke kase pro vyzvednutí objednaného zboží, ten kabel jsem si hned odnesl.

Líná huba, holé neštěstí.
:-D:beer:

To mně se před dost lety, když ještě snad ani Heureka nebyla, stalo něco dost kuriozního. V jednom velkém elektroobchodě jsem si prohlížel vystavené televize a pak jsem si na papírek začal psát typy a ceny. Přiběhl prodavač, že to se u nich opisovat ani fotit nesmí. Chvilku jsme se dohadovali, že na to omezování nemá nárok, ale protože odmítal odejít a furt se u mě motal a otravoval, tak jsem nakonec vytáhl mobil, zavolal domů a začal: "Ahoj, vezmi si tužku a papír a piš, tady se to nesmí......".:-D Prodavač něco brblal, že to taky nemůžu, ale otočil jsem se zády a tak odešel.

Tohle se říkalo o jednom řetězci (snad OKAY, ale nejsem si tím jistý).
V době miniaturních kamer, diktafonů v mobilech a podobných vymožeností to snad už nemá cenu. Kdo chce a má na to si to může pořídit.
Teď jsem si vzpomněl, paní Kořínková vyprávěla, že v Austrálii dělala špionáž pro konkurenční obchod. Že do výstřihu si dala kameru, obcházela regály a natáčela cenovky.

Já to dělám opačně. Na webu si vyberu co asi chci, porovnám vlastnosti, najdu nejlepší cenu i vzhledem k recenzím a dopravě a když to chci vidět předem naživo, tak si hned najdu, jestli to mají v nějaké prodejně u nás. Máme jich tu dost- Okay, Datart, Euronic, Planeo, OBI. Tam si to osahám a jdu objednat domů, i kdyby měli nejlepší cenu. Kvůli možnosti to vrátit, nikdy nekupuji nic většího napřímo. Kromě Lidlu, tam to vrátit jde vždycky i na prodejně.

Ta možnost vrácení, to naprosto chápu. V obchodě to může vypadat sebelíp, ale ovládání a ergonomii poznáš, až si to vyzkoušíš. Elektroniku taky objednávám téměř zásadně přes internet, většinou u CZC, protože u nás mají pobočku a když to půjdu vrátit, tak to mám o to jednodušší.