Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cukrovka??

Ahoj, právě jsem si spočítal cukry, které jsem snědl a vypil. Vyšlo mi 220g cukru. Nejsem tlustý, můžu z toho dostat cukrovku typu 2?

Cukr jako takový cukrovku nezpůsobí, ani střeva ti to nevyžere :-)
Ale je v tom jiný problém. Energ. nápoje neslouží jako běžná limonáda. Mají za úkol dodat rychlou energii, když je zrovna potřeba. Lidově řečeno, mají organismus "nakopnout" k rychlému výkonu.
K tomu obsahují cukr, jako zdroj energie, řadu vitamínů a kofein.
Ale z toho důvodu je na obalu upozornění že se nemá zpravidla pít víc než jeden za den.
Při více vypitých dávkách může nastat nebezpečí. Některými vitamíny se dá i předávkovat, což zdraví neprospěje.
Další problém je v obsahu kofeinu. I menší 250ml plechovka má kofeinu jako dost silná káva.
Při více plechovkách dojde k předávkování kofeinem a pokud se to opakuje, tak se na kofein může vytvořit i návyk.
Výsledkem může být, že potom. když se člověk nenadopuje další dávkou, je slabý a unavený.
Velké nebezpečí v dnešní době je v tom, že někteří mladí lidé pijí alkohol a doplňují energ. nápojem. Dělají to proto, že silná dávka kofeinu zpozdí nástup opilosti a "vydrží víc".
Jenže je už dost známých případů úmrtí na zástavu srdce. Silná dávka kofeinu ve spolupráci s alkoholem přetíží krevní oběh tak, že to srdce nevydrží. Tak nepřehánět.
220g? Energeťák 250ml, obsahuje asi 11g cukru. To jsi toho vypil pět litrů?? Jako za den?
Běžný obsah kofeinu je 30mg na 100ml. To by v pěti litrech bylo 1500mg čistého kofeinu! To je asi jako dvacet běžných káv typu turek.
P.S aha, teď jsem si ještě přečetl dotaz. Chápal jsem to jako energeťáky, ale píšeš multivitamínové.
To je asi něco jiného, to jsou v podstatě limonády, kofein to neobsahuje, takže tam popsané nebezpečí asi nehrozí. Jen že velké množství cukru se nedoporučuje.
Ale už to tady nechám jako informaci.