Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mačety

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jaká mačeta je lepší?s rovnym ostřím nebo se zahnutým?
Jaký druh je úspornější síly při úderu do kmene?s kterou se lépe šviha?předem dekuji

Mačeta je primárně pracovní nástroj ( na cukrovou třtinu při její sklizni, na prosekávání porostu v džungli atd.). Na sekání do kmene je primárně určená sekera a zde platí to samé co u mačety, zase je jich několik druhů dle použití. Jak napsal Jan Fiala je potřeba říci na co jí primárně potřebuješ a zda jsi fyzicky vybaven s ní déle pracovat.

Nevím jaký to nese přesný nazev v češtině, ale nejlepší tedy v univerzálním ohledu jsou tohoto druhu a "tvaru" (50cm 1 kilovky) jestli to preferuješ takle :

[_vyrp13_2772condor-jungolo-machete-bushcraftshop-03.jpg]

PS: Ale doporučil by kuprikladu i pobrat informace jak se o ní pečuje a jak se brousí.