Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dezinfekce vody

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli na úpravu vody od mikrobů je lepší sanosil nebo nějaké tablety?
A jaká spotřební doba je u sanosilu asi?nebo se může klidně i za 10 let použít?bez ztráty účinnosti?

Osobně mám vyzkoušený filtr sawyer

https://www.bushcraftshop.cz/FILTRACE-VODY-c47_0_1.htm

Filtruje to ooměrně rychle. Pil jsem vodu z potůčku, ze ktereho zbyly je konci už jen kaluziny stojaté vody.
Vyhodou je, že dostaneš i cistou vodu.
Když nabereš vodu z kaluže a dáš do ní tabletu, zustane špinavá včetně všeho bordelu.
Konkurence používala nějaký armádní filtr, kterým se pumpovalo a byli ve srovnání se sowyerem několikrát pomalejší.

Většina filtrů ti odfiltruje 99,9999 % různých breberek. Z mrtvou ovcí asi tedy nebude problém. Zda ti to bude chutnat je věc druhá. Co je problémem jsou těžké kovy. Při použití těchto filtrů se ale nepočítá, že budeš na jednom místě dlouho a odebírat vodu z jednoho místa. Na těžké kovy si musíš dát pozor v pohořích kde se těžily nerosty hlubinným systémem a z kopců vytékají vody ze starých šachet.