Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se dnes vytvářejí filmy

Dostal se ke mně mail, cituji:

Tohle video je ukázka toho, jak se dnes vytvářejí (nejen) filmy.

Žádné nákladné stavění kulis, tisíce komparzistů a piplavá práce maskérů! Což o to, když jdu do kina, tak očekávám, že to co vidím není realita a že filmaři pracují s filmovými triky.

Trochu ale zamrazí, když si člověk uvědomí, že takhle lze vyrobit jakoukoli "realitu" nebo "dokument" o dění ve světě.

https://player.vimeo.com/video/34678075

Názor ať si udělá každý sám, ale video je myslím zajímavé.

Dnes kuprikladu MARVEL je treba ukazkou toho, ze vetsina filmu je nahrana bud v nejakem studiu a jeste vse za pouziti zeleho platna.
Efekty, predmety jsou (tzv mech 3D predmetu) jsou pridany az po natoceni.

Trochu ale zamrazí, když si člověk uvědomí, že takhle lze vyrobit jakoukoli "realitu" nebo "dokument" o dění ve světě.

Mimo kazdodeni manipulace prostrednictvim multimedii je sama osobe uz tak mraziva. V podstate tak dikutuji lidem, co si maji myslet, koho maji nebo nemaji mit radi.
(ale propagace a manipulace neni novinka, behem WWII v nemeckem radiu take lidem lhali o tom co se deje na fronte, o zidech a podobne, tak jako behem studene valky, tak jako dnes.)

CGI rozhodně do filmů patří, bez nich by jsme neviděli to co vidíme, ale všechno má mít svoje limity. Třeba Pán prstenů spoléhá na CGI, ale hlavně nepůsobí vůbec počítačově jako třeba Hobit. Tam už byl Peter Jackson jak utržený z řetězu. Další velký milovník CGI a zeleného pozadí je George Lucas a triky ve Star Wars Epizoda I a II zestárly poměrně dost.