Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pôžička z nebankovky

Zdravím, viete mi odporučiť nejakú stránku, kde poskytujú pôžičku z nebankovky? Našiel som jednu aktuálnu (paradnepozicky.sk) no zatiaľ som len odoslal osobné údaje a čakám na odpoveď. Viete mi vy nejakú podobnú stránku odporučiť?

Sice mám stejný názor, ale tazatel se jasně ptal, kde si půjčit z nebankovky a asi ho nezajímají subjektivní názory.

To je podobné, jako když se někdo ptá jakou koupit televizi, lidi se mu snaží v dobrém úmyslu poradit, jakou má zvolit úhlopříčku a on je pošle do *****.

Upřímně řečeno, tazatel tu v každém svém dotazu uvede nějaký odkaz na dost pochybné služby, takže je otázka, jestli to nemá být jen pouhá reklama - minule to byla "firmáreň.sk" a nenechal si vymluvit, že používat takovou službu je pitomost a teď je tu zase s "Parádne pôžičky". Jsem zvědav, co bude dál.
A teď, narozdíl od tebe, odpovím na otázku z úvodu: existují srovnávače nabídek, například: https://www.hyperfinancie.sk/pozicky/nebankove-pozicky/

Taky jsem váhal, jestli jde o skrytou reklamu a mám to smazat, ale jak se zeptat nebo poradit nějakou službu a přitom neuvést odkaz?

O nebankovních půjčkách si nemyslím nic dobrého, odstrašujících příkladů lidí, kteří naletěli a dostali se do ještě větších problémů existuje dost. Nějaký srovnávač to nevylepší. Proto jsem raději neradil nic.

Ale Prasak mu poradil dobře.
Na otázku "viete mi odporučiť nejakú stránku, kde poskytujú pôžičku z nebankovky?" odpověděl "žádnou". A to je jediná správná odpověď.

Pokud se mě někdo zeptá, abych mu doporučil produkt, který ho na (limitně) 100% přivede do průseru, také odpovím žádný. Za prvé nejsem hajzlík, abych někomu do průšvihu dopomohl, za druhé žádný takový doporučeníhodný produkt neexistuje. Jak si to tazatel přebere, jeho věc. A že jsem neodpověděl přesně na co se ptal - a co? Může to přece ignorovat. :-)

----
Když se mě někdo zeptá, jak kuchyňským nožem přeřezat železnou trubku a já mu doporučím pilku na železo, je to špatně?

Nemáš pravdu. (teda ne podle běžné logiky)

Přečti si na PC poradně Prasakuv dotaz na výběr TV a možná pochopíš, kam mířím....

Když se někdo zeptá, jakou koupit 43" televizi, na kterou bude koukat ze vzdálenosti 3 metry a dostane radu, že na takovou vzdálenost je ta úhlopříčka malá, je to špatně.

Když někdo shání nůž a ty mu doporučíš pilku, budeš některými experty (možná i přímo tazatelem) obviněn, že tazatel přece nejlíp ví, co potřebuje a abys nedělal chytrýho.

Výňatek z klasika co ho používám, když diskuse směřuje mimo téma:
„Zajisté že vám úplně rozumím,“ odpověděl Švejk. „Vy mluvíte podobně jako klempíř Pokorný v Budějovicích. Ten, když se ho lidi optali: ‚Koupal jste se už letos v Malši?‘, vodpovídal: ‚Nekoupal, ale zato bude letos hodně švestek.‘ Nebo se ho zeptali: ‚Jed jste už letos hříbky?‘ a von na to vodpověděl: ‚Nejed, ale tenhle novej sultán marockej má prej bejt moc hodnej člověk.‘“
:-D:beer:

Nebankovni pujcky? Z 90% jsou to smecka. Vyjimky vidim trochu v nekterejch leasingovkach - ale to neni uplne pujcka. A pokud jde fakt o pujcku, tak mozna, mozna zonky.cz. Coz je mimochodem dobrej nezavislej rating, kdyz ti zonky pujci za 4%PA, tak si dobry dluznik. Kdyz za 11% ci nedejboze vic, tak si nepujcuj.
A poslat nekam osobni udaje, anichz bych si to proklep, je blbej napad sam o sobe.

Dotaz toho šmudly je něco jako: "Poraďte, kam mám jet na výlet, jestli do Pardubic nebo do Budějovic?" (teď v době koronaviru leda do prrrdele:-(
Být finančním poradcem jakože jím nejsem a asi nikdy nebudu, chtěl a potřeboval bych vědět, kolik a na co si chce šmudla půjčit, jaké má finanční zdroje ze kterých to bude chtít a moci splácet, jaký má majetek, pokud to nebude chtít a moci splácet případně jaké má nejbližší příbuzné co by by pomohli přežívat, až se k němu pozve na kafe exekutor.
A to tu neuvádí.
Podle toho co tu uvádí bych mu poradil: "Vůbec žádnou půjčku si nikde neber", protože z toho dotazu smrdí, že šmudla chce vytloukat klín klínem. Totiž půjčku půjčkou.
Podobně jako z mého oboru - když se někdo ptá jak zapojit schodišťový přepínač, tak moje obvyklá rada co se tazateli nebude líbit zní: Pokud se na takové věci musíš ptát v poradně, ta se v tom nešťourej, protože elektrika nezraňuje, ta rovnou zabíjí.