Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Oholení dohladka - žiletka vs holící strojek

Zdravím,

nemůžu to vygooglit, a tak se zeptám vás, zdejších odborníků. Potřebuji vědět, zda se lze holícím strojkem (planžeta nebo frézka) oholit dohladka tak, jako žiletkou. Tak nějak tuším, že u dražších modelů (k 10tis) to možné je, ale co ty běžné (3-5tis)? Máte někdo zkušenost?

Je to přesně tak. Nakonec jsem pohledal v angličtině a našel toto: "This is because the protective cover on the electric shaver’s cutting head keeps the blade slightly distant from the hair." (Důvodem je, že ochranný kryt na stříhací hlavě elektrického holicího strojku udržuje čepel mírně vzdálenou od vlasů.)

Vyřešeno. Díky za váš čas.

Falešný plnovous! Padouch! Oklamal mne...

Já to udržuju jako takové "třídenní strniště" (do relativně hladka holím jenom líca a krk). Plnouvous mi moc praktický nepřipadá (i když jsem ho nosíval) - vybírat z toho nudle není činnost, která by mě těšila...

Já používám strojky Braun, ty nejlevnější. Mně to holení stačí. Ale pokud při holení nějaký fous uhne, před dalším holením povyroste a holicí strojek ho už nebere. Tak si kupuji holítka, když potřebuji být oholený dočista do čista, tak se po oholení tím holítkem ještě přeškrábnu.

BTW: Dřív byla k mání nějaká vodička před holením, snad se jmenovala Rapidon nebo tak nějak, reklama pravila, že po ní jsou oholené i zítřejší fousy, že nějak po namazání stáhne kůži. Je teď něco takového?

BTW2: Hromadí se mi doma holicí strojky Braun. Když se opotřebuje planžeta a holicí hlavice, sporadicky se dá koupit náhradní, ale za cenu, za kterou si mohu koupit nový holicí strojek. Lze ty staré strojky k něčemu použít nebo je vyhodit do elektroodpadu?
https://www.softcom.cz/eshop/braun-series1-130s-1-pansky-holici-strojek_d55580.html
https://www.holime.cz/braun-combipack-series1-11b-nahradni-brit

Vodu před holením elektrickým strojkem (frézkový Philips) používám už 40 let tuto: https://vody-po-holeni.heureka.cz/olimon-voda-pred-holenim-100-ml/. Jsem s ní vrcholně spokojen, jen se nedávno vyskytl problém s jejím nedostatkem. Pravidelně jsem ji kupoval v drogerii Teta, asi před rokem zmizela, tak jsem koupil asi 10 kousků tuším z Diskont Drogerie, kde ji ještě měli.

Mám podobný problém s hromaděním (resp. vyhazováním) strojků Philips- u nich je taky náhradní hlavice dražší, než samotný strojek...