Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Společný účet pro partnery (ne manžele)

Ahoj,

rád bych si se svou partnerkou (nejsme manželé) otevřel nějaký společný účet.

Už jsem to v minulosti měl u AIRBANK (ale nevím jak se to jmenovalo).

Chci:
Nový účet na který každý měsíc oba ze svého pošleme třeba 10 000kč a budem to mít na domácnost/potraviny/atd.

Nechci jí pouštět do svého účtu kde mám vše, ale chci komplet nový, společný, separovaný od mého.

Může mi někdo doporučit něco s čím je spokojený?

Nebo jak se to jmenuje - co googlit?

Díky

Tak si založte ten účet u jiné banky, je jich dost zdarma. Při použití dalšího účtu třeba u Airbank nebo FIO se po přihlášení pod jménem dostane druhý i na další vedlejší účty. Jen je třeba zjistit, jestli dávají další debetní kartu ke stejnému účtu i pro partnera s dispozičním právem.

Tak jak ti tady radí, založit úplně nový účet, buď na sebe nebo přítelkyni a tomu druhému dát dispoziční právo. Dvě debetní karty lze taky vystavit, nekteré banky zdarma, některé druhou kartu za poplatek.