Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cip u psa - je to nfc?

Ahoj, mam stenatko a to ma par dni cip (backhome.cz).

Nemuzu ho nikde nahmatat a ani ho nemuzu precist nfc cteckou na mobilu (funguje, zkousel sem kreditku).

Je cip opravdu nfc a da se cist telefonem?

Cip necham zkontrolovat u doktora, jen me zarazi ze ho nemuzeme najit, pejsek je malej.

Na tohle se spíš používaly RFID. Na to má taky čtečku kdekdo, alespoň na 125 kHz ale i na 13,56 MHz jsou normálně dostupné. Technika se vyvíjí, takže je možné, že se už používá nějaký vyšší level. RFID je levné (karty a různé přívěsky stojí v kusovém množství dvacku, čtečka jednu dvě stovky). Na čipu je uložené jenom číslo, informace k tomu se musí dohledat v nějaké databázi.
Nenapadá mě, na čem to vyzkoušet, i když se to používá dost široce. Měli jsme takto třeba obědy (když se k terminálu přiložila jiná karta, ukázalo se strávník nenalezen, ale neumím si představit, že bych přikládal psa). RFID byly taky nějaké zákaznické karty, třeba když si člověk chtěl nechat dělat fotky. Nebo někde na dveřích.

Čipy jsme dostávali na přístup do školy a školky. Na dveřích čtečka. Děcka na ten čip mají přístup do školy a zároveň na to fasují obědy. Když čip ztratí, za stovku dostanou novej. Ta stovka je asi motivační, aby to neztráceli příliš často, ve školce jsme dávali zálohu asi 50 Kč na čip.