Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde koupit bezpecne auto.

Ahoj,

prvne, je mi jasne ze koupe neceho z druhe strany je trosku nebezpecne.

Chci si koupit auto, ale mam strach ze budu podveden. Jediny bazar co znam je aaauto, maji velke reklamy a jmeno je proste zname. Nicmene na netu je plno clanku/reportazi/videi jak nekoho zamerne podvedli.

Nebo se v dnesni dobe neni ceho bat? Na co si mam dat pozor jako nekdo kdo autum nerozumi.

Znate nekdo fakt serioznoho prodejce?

Dalsi moznost je koupit od soukrome osoby.

Co by ste preferovali?

Lokalita praha a okoli.

Diky za nazor.

Nebo už si na ně zvykla a za problémy je ani nepovažuje.
Jsem takhle chtel kdysi koupit auto a známy známyho prodaval, tak že to jako zkusím. Ale při zkušební jsem zjistil, že pokud pohnu volantem na jednu stranu až auto začne lehce zatáčet a pak ho otáčím na druhou stranu, tak se volně pootočí asi o 15 stupňů, než na tu druhou stranu začne zabírat. Jedno jestli zleva nebo zprava, prostě 15 stupňů mrtvého chodu. No tak jsem nekoupil - nejsem sebevrah.
Po čase jsem se od známého dozvěděl, že známý známého si známému stěžoval, co to přivedl za pitomce, že furt jen vaklal volantem, i když to nebylo potřeba a auto jelo normálně rovně ... a pokud vím, tak to auto ještě pár let neprodal a normálně s ním jezdil, než jsem změnil zaměstnání a přišel o zdroj zvěstí - kdo ví, možná tak s ním jezdí dodnes ...

Nejen autobazar, ale každý konkrétní kus je loterie. Nikdy nevíš, proč to předchozí majitel prodal a ani sám bazarista to nemusí vědět.
Znám vcelku slušný autobazar, sám jsem tam koupil, brácha tam taky koupil, auta od nich jezdí po celým okrese. Borec to tahá z Itálie a jsou to auta v dobrým stavu. Dělá to už mnoho let, má slušný renomé. Ale je to na Moravě, takže pro tebe trochu z ruky.

Nejlepší by bylo vzít na výlet někoho, kdo tomu rozumí. Bazary nejsou zas tak strašné, jen obvykle vyjdou dráž. Lidi z ulice jim tam vozí auta, oni o těch autech vědí to, co zjistí za 20 minut prohlídky. Navíc jim často lidi vozí vraky jako poslední možnost, když se to bojí prodat sami za sebe kvůli možným problémům. Někdo se v tom projede, prohlédne na dílně, když nic neobjeví, bazar auto vykoupí, postaví na plochu. Přijde zájemce o koupi a nejpravděpodobnější scénář je, že takhle narychlo zkontrolované auto prohlíží zájemce spolu s prodejcem, který ho vidí prvně a kupující ho zásobuje otázkami jako kdyby s ním posledních 5 let denně jezdil. Pak stačí prodat za měsíc 300 aut, 3 z toho někdo přivezl před smrtí, na výkupu si toho nevšimli a už je zle, samá negativní recenze.