Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svatba (na dálku)

Dobrý den,
Rád bych se oženil avšak vzhledem ke korona opatřením jsem nucen tento úkon provést na dálku alespoň co se papírování týče ceremoniál a další formálnosti jsou aktuálně vedlejší. Situace je následující Já (občan čr) Ona (Ze země 3tího světa). Ona do čr nemůže dostat vízum (nebo velmi velmi komplikované), Já se k ní nemůžu dostat kvůli aktuálně uzavřeným hranicím. Možnost setkat se někde na mezi cestě sme již zvažovali ale bohužel ona by se nemohla kvůli hranicím vrátit. Rád bych se zeptal na nějaké rady jak by se popřípadě dala tato situace zvládnout. Slyšel jsem něco o možnosti podpisu papíru a jeho zápisu na úřadě, nebo o možnosti vyřízení skrze ambasádu. Vůbec však netuším. Kdyby někdo věděl poprosím potřebné jednotlivé kroky rozepsat. tzn. 1. Odnést to a to na místo A, B, C atd. jelikož s tímto opravdu nemám vůbec žádné zkušenosti.

loading...
Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
A nešlo by se oddat na české ambasádě (ve státu, který nemá restrikce vůči cestování)? Ambasador ta…
mif 11.07.2021 16:04
mif
Ahoj ten nápad již byl. Slyšel jsem, že je možnost oddání formou ambasády podpisem papírů a jeho nás…
Petrklíč 11.07.2021 22:36
Petrklíč
Nevím, jen hádám: oddáte se na české ambasádě na Pobřeží slonoviny /třeba/. Můžeš tam ty i ona. Sňat…
mif 11.07.2021 22:56
mif
Dá sa to tak nazvať,že si to predstavuješ ako ten Hurvínek,neviem ako v CZ,ale občianstvo sa obvykle…
audax mobile 12.07.2021 12:40
audax mobile
Pro děti platí občanství země, ve které se narodí a to i pro ČR. I když na Slovensku může být jinak…
Jan Fiala 12.07.2021 15:52
Jan Fiala
Když se dvěma cizincům narodí v ČR dítě, nedostane automaticky české občanství. nový
Prasak 12.07.2021 18:25
Prasak
Tady se od začátku bavíme o případu, kdy si Čech bere cizinku. nový
Jan Fiala 13.07.2021 07:12
Jan Fiala
Tak to potom jo. Moje děcka mají CZ občanství po mně. poslední
Prasak 13.07.2021 11:15
Prasak
Co se týče pobytu tak to již mám myslím zmáklé. Z 3tí země je to myslím první rok vízum, které se dá… nový
Petrklíč 12.07.2021 21:44
Petrklíč
Pokud sis přečetl ten odkaz, který jsem výš dával, tak máš šanci dostat po 3 letech občanství, za sp… nový
Jan Fiala 13.07.2021 07:15
Jan Fiala

Ahoj ten nápad již byl. Slyšel jsem, že je možnost oddání formou ambasády podpisem papírů a jeho následné uplatnění na úřadech obou zemí (jenom slyšel přesný návod a jestli je to vůbec možné vůbec netuším, proto jsem zde položil dotaz). V mezistátě je právě ten problém návratu mé družky.

Dá sa to tak nazvať,že si to predstavuješ ako ten Hurvínek,neviem ako v CZ,ale občianstvo sa obvykle nenadobudne automaticky ani manželstvom,obvyklý je najprv povolený dlhodobý pobyt a až po určitej dobe a po splnení určitých podmienok nasleduje udelenie občianstva pre manžela/manželku/deti….pre deti automatické občianstvo existuje v podstate len v prípade USA a aj to len za predpokladu,že sa narodí na území USA,územie USA sa ale myslí aj výsostné územie USA ako ambasáda,paluba lietadla/lode ktoré patrí americkej spoločnosti etc…v takej Austrálii napr. Dostane manžel/manželka len povolenie na dlhodobý pobyt,najprv musí absolvovať povinnú dvojročnú jazykovú prípravu ukončenú štátnou skúškou,potom dostane zelenú kartu,s ktorou sa môže legálne zamestnať a až po piatich rokoch občianstvo s dokladmi,medzitým samozrejme počas celých 5 rokov prebiehajú ohlásené aj neohlásene kontroly z imigračného,kde treba vydokladovávať,že manželia skutočne spolu žijú,inak nasleduje okamžitá deportacia….v moslimských krajinách nedostane partner z nemoslimskej krajiny občianstvo prakticky nikdy,obvykle len dieťa mužského pohlavia tam narodené…..každá krajina to má riešené po svojom a jednoduché to dnes nieje nikde…..

Co se týče pobytu tak to již mám myslím zmáklé. Z 3tí země je to myslím první rok vízum, které se dále rozšiřuje o 2 roky a po 3 letech lze žádat o vízum na 5 let. Od 5 let pobytu lze žádat o trvalý pobyt nikoliv občanství.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru

loading...