Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cesta do krakowa cez osviencim

Zdravím, buduci tyzden planujem cestu do Osviencimu a potom do Krakowa. Na obrázku som vybral túto cestu tak sa vás chcem spýtat ci je aj lepsia varianta. Vyrazam z Trenčína. Potom z osviencimu ist do krakowa radsej po ceste 780 alebo 44? Dakujem za info a rady.

obrazok mapy a cesty https://ibb.co/HpVF5q9

Kromě obvyklýho Wawelu a starého města, muzeum letectva, pár pivnic (nebát se polských piv) ve čtvrti Kazimierz spolu s velkoobčerstvovnou na place Nowym. V sobotu dopoledne trh tamtéž. Každý den také tržiště Stary Kleparz, mají tam skvělé ořechové záviny. Nedaleko je také pomník bivy u Grunwaldu.
Jeden lom, druhý lom, nad ním kopec(je možné si s sebou donést gril a pár flašek lahvového) a druhý kopec.
V tomto kostele každý čtvrtek z kopule spouštějí kyvadlo pro demonstaci otáčení Země (bohužel si nepamatuji v kolik hodin). Hned za rohem tvarované stromky.

Jestl jezerem myslíš tem první lom, tak určitě stojí za návštěvu. S restauracemi si moc netroufnu radit, neměli jsme nic preferovaného, restaurace v širším centru jsou docela slušné. Zkus Warzstat po polsku vedle hotelu Kazimeirz, Miodowa ulice.
Přidám disclaimer: V Krakově jsem byl naposledy před Vánoci 2019 předtím několikrát v průběhu pěti let.