Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kdy si pichnout vakncini Pfizer 2. dávku ?

ahoj, můžu si vybrat kdy si nechat vpichnout 2. dávku na koronavirus,
kdy bych to měl udělat, abych neměl velké potíže, někdo má potíže, někdo ne, 1. dávku jsem měl v pohodě,
nyní si to už můžu jít dát, mám klouzavý termín,
zajímá mne jestli mám počkat aby to bylo třeba 2 měsíce a víc, v Británii prý zjistili že se nejvíc protilátek udělá, když to má člověk za 8 týdnů, u nás normálně 3-6 týdnů by si to měli lidi píchat, já si můžu vybrat - -

dále v kterou denní dobu, nechci mít horečky atd, potřebuji nyní pracovat, myslíte že je lepší ráno, nebo odpoledne, nebo večer ? vim že úrověň imunity kolísá každých 24 hodin, co by bylo nejlepší aby ty následky byly pro mne pokud možno co nejslabší ?
možná mám zbytečné obavy, ale bylo by to lepší po ránu, když je člověk vyspalý, nebo naopak večír, když pak bude v noci odpočívat ? ? slyšel jsem, že zhruba do 20ti hodin se udělá velké reakce, člověk začne mít teplotu a pak to zase slábne, někdo nic moc nemá, někdo má 2 a 3 den ,,težkou chřipku" , někdo i déle a jiné projevy
tak se ptám, jestli by bylo lepší třeba ráno . .

dále bych chtěl vědět jestli se to dá trochu zmírnit nějakým jídle, dietou, paralenem, či něco jíného dělat . . .díky

S tim ti tezko nekdo poradi. Nikdo nevi, jak presne budes na druhou davku vakciny reagovat, pro me treba byly obe uplne v pohode, ale mam kamaradku, ktera byla asi den a pul po druhe davce docela KO.

A uprimne, cim vic to budes resit, tim spis si neco vsugerujes. Takze se hod do klidu, vyber si nejakou pracovne volnejsi dobu, stravuj se nejak rozumne a uvidis :-)

u me byla 1 dávka uplně neznatelná . . já tomu spíš chci pomoct, ani nevim jestli na to mám chodit, snad už po 1. dávce moje kostní dřeň a paměťová imunita má něco v sobě . . protilátek asi je málo ale ty jsou stejně hlavně proti té první nemoci, tj tomu co tu bylo před rokem a na delta, alfa mutace už toliko nezabírají, možná že bych na to neměl chodit vůbec . .

ne me rikla , primo ta co mi pichala , ze si mam vzit paralen hned az prijdu domu, taky rikali at 15 minut pockam venku a posedim , coz jsem neudelal (pospicham)
jinak ale pri pichani neaspirovala , mozna se v tom moc nevyzna , hlavne pri teto 2. davce by meli aspirovat , aby jste nemeli zbytecne silnou reakci
(2. davka je vlastne booster)

aspon tak to rikal (mega)expert Prymula