Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akutní bolest zubu ?

Zdravím,
má situace: mám už delší dobu kaz na stoličce, má zubařka to stále odkládá, jenže kaz se zvětšuje. Chtěl bych to tedy řešit co nejdřív a při nejlepším u jiného zubaře. Jenže víme, jaká je teď situace při hledání nového zubaře.
Každopádně, tady u nás je dobrá soukromá klinika, kde mě sice nevezmou, ale ošetří mne pouze jako akutní případ.
Zub mne normálně nebolí, když na něj nekoušu.
Má otázka je - Pokud řeknu, že mne zub bolí, nebudou to pak zbytečně řešit až moc kriticky ? Jakože zub musí v tom případě ven, ikdyž třeba muset nebude ?
Díky.

Samozrejme zmluvni zubari s poistovanmi neberu novych, maju totizto stale plno.
To mi, ale netvrd, ze ta sukromna klinika nevezme...len u nas v meste su min 3 zubari, ktory ta zoberu, pretoze beru len zakaznikov, ktori platia vsetko...cize ziadne zmluvy s poistovnami a pod.
Vyhoda je jasna...zoberie ta vzdy, nemaju tam narvano a pouzivaju kvalitne veci.
Nevyhoda je tiez jasna...bezna plomba cez poistovnu ta u nas stoji 0-20eur, u sukromnika co berie samoplatcov sa ceny zacinaju asi na 50-100 eurach.
Je uplne bezne, co viem od znamych, ze na posedenie tam nechavaju 200-300 eur (injkecia, cistenie korenov, vypln, plomba...proste jeden zub na komplet).