Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vonná svíčka

Dobrý den, chci se zeptat, kupujete nějaké vonné svíčky, které vydrží déle? Kamarádka mi říkala, že kupuje yankee candle, tak mě zajímá, co upřednostňujete vy, pokud yankee candle, jakou vůní?

Děkuji za odpověď.

Safra, zase mám díry ve vzdělání. Vůbec nevím, co znamená "votivní". To bude asi něco bioekoenviromentalistické, s nádechem nadpřirozena. Asi čechrající pátou až dvanáctou čakru.
Ale zato vím, že svíčky pro použití v domácnosti se doteď dělaly z čistého parafínu, který hoří s minimem škodlivých zplodin. Dříve dokonce ze včelího vosku. Zato mnohonásobně dražší, než palmový olej.
Také ale vím, že z palmového oleje se vyrábí levné svíčky, určené na hřbitov. Na nich je ale výslovně uvedeno, že se nesmí používat v domácnosti. Kvůli nezdravým zplodinám.
Tak mám podezření, že votivní svíčka bude asi tak ekologická, jako nafta z řepkového oleje. ;-)