Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Příznaky chřipky jak postupovat v době Covidové?

Dobrý den,

u doktora jsem nebyl snad již 10 let a nyní mě zkolila chřipka (kašel, rýma, teplota). Žádné problémy s čichem atp.. Pravděpodobně jsem si to zpsůobil tím, že mě v pátek nenapadlo nic jiného než mít okna.

Chtěl bych se zeptat. Kvůli této Covidové době jak to nyní funguje? Hádám, že s chřípkou (podobné příznaky jako Covid) jen tak nemohu jít nyní ke svému obvodnímu lékaři.

Mám mu tedy nějdříve zavolat a poradit se s ním? A kdybych tam přímo nešel, tak jak by to bylo s neschopenkou? Kdo by mi jí pro zaměstnavatele vystavil, když bych se kvůli Covidové době nemohl dostavit k obvodnímu lékaři?

Možná to jsou blbé otázky, ale předem děkuji za odpovědi.
Zdroj: https://www.poradte.cz/spolecnost/71464-priznaky-chripky-jak-postupovat-v-dobe-covidove.html

Ono asi nebude jednoduché se lékaři dovolat, určitě neni jediný a lékař taky ordinuje, takže ne vždy může brát telefony. Mejl by byl možná přátelštější pro obě strany, pokud tento kanál k lékařům vůbec funguje, odezva nebude okamžitá, spíš je otázkou, jestli nějaká bude.

Mytí oken podle mě chřipku (=virové onemocnění) snad způsobit nemůže. Prochlazení, následné nachlazení, rýma, kašel, škrábání v krku, třeba až zápal plic… budiž. Ale ne chřipka (ani covid).

Chřipku samozřejmě mít můžeš (nebo koroňáka… příznaky mohou být různé), ale okna by v tom byla pravděpodobně nevinně.

Nejdřív k doktororvi, nechat si vynadat, co mu tam lezete (a zároveň, kde jste byl těch 10 let), že ještě od Vás něco chytí (to neni žert, teda pokud známý nekecá, ale on měl nějakého bacila s podobnými příznaky, to ještě chápu, ale jiný známý musel nejdřív na test i kvůli bolesti zubů (prý je to taky příznak kovidu), pak teprve si mohl jít k zubaři léčit zánět). No co, i telefon na doktora musíte zjistit u doktora, bude ho mít na dveřích ordinace.

Neschopenka snad funguje on-line, takže pokud ji doktor vystaví, pošle ji zaměstnavateli do datovky nebo někam, teda pokud ji bude chtít vystavit distančně, ale jinak by to mohlo jít na vrub dovolené.