Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kopie technického průkazu

Zdravím
Ani nevím jestli to píši do správné sekce :-(
Moje dvacetiletá neteř si koupila starou asi přes 20 let šumku auto pochopitelně přestalo jezdit asi prasklá hlava na motoru.Ona si sehnala kupce a ten chce kopii technického průkazu a já se ptám jestli to nemůže být nějaký podvodník? díky

Dost dobře nerozumím dotazu. Tu kopii chce s koupeným autem nebo dřív než se rozhodne, jestli to auto koupí?
Napadá mne nechat udělat tu kopii na poště nebo jinde, kde mohou vydávat vidimace, na kopii asi bude razítko, že je to kopie.
https://www.ceskaposta.cz/sluzby/egovernment/overovani-listin-a-podpisu/vidimace
IMHO pokud zájemce bude potřebovat zjistit v nějaké databázi, jestli auto nebylo bourané, kradené... tak to spíš uvítá, kdyby chtěl nějaký podvod, tak taková kopie mu asi neposlouží.

Jako jak chce kopii technického průkazu? Normální kupec přijede, podívá se na auto, na techničák, projede (v tomhle případě asi ne) a buďto koupí nebo ne.
Jinak kopii může chtít předem poslat třeba kvůli VIN pro prověření auta a nebo kvůli kodu motoru, takže zadní stranu kde jsou tyhle údaje bych mu kldině vyfotil a poslal, tu kde jsou údaje o majiteli bych nefotil a neposílal