Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Citace v diplomové práci

Ahoj,
přítelkyně studuje na Ostravské univerzitě a píše právě diplomku. Slíbil jsem jí, že jí pomůžu s citacemi - vložení do textu. Zkusil jsem to přes citace.com a program Zotero vygenerovat sám, ale chtěl bych Vás poprosit o kontrolu zda je to tak správně - posílám odkaz na stažení:
qtwDuI09m

Jen pro vysvětlení - pod každou citací je v závorce to co pak přijde do textu práce.

Díky za pomoc!

Konvencií pre citácie v akademických prácach je viacero. Niektoré univerzity uznávajú ľubovoľnú konvenciu používanú v angloamerickom alebo stredoeurópskom priestore a použitie konkrétnej z nich je v rovine odporúčania, iné však môžu byť podstatne prísnejšie a trvať na jednej konvencii.

Ako píše fleg, jediný relevantný partner na posúdenie citácii je školiteľ.

díky všem za odpovědi, samozřejmě že to bude konzultovat s vedoucí online (pokud se připojí - už se několikrát stalo, že byl domluvený termín a vedoucí se na to vykašlala), ale nechtěla ukazovat vedoucí úplně špatnou verzi...

Já jsem mezitím opravil ty vygenerované citace z citace.com a dal to do textu, snad to bude ok...¨

mif: co se týče závorek v DP, tak vedoucí práce poslala ukázku DP podle které by se měly dělat citace a tam ty závorky jsou viz.: Ttqo

Ahoj, měl bych ještě jeden dotaz - když v diplomce mám kapitolu kde mám odstavec, kde část píšu z vlastní hlavy, další část cituju zdroj a třetí část cituju další zdroj, tak jak to oddělit, aby čtenář poznal, že část textu je moje a další dvě části jsou citované. Musí se každá část dát do samotného odstavce? Vypadá to pak totiž nepěkně...

Díky