Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Limit v letadle

Dobrý den,
Co když někam letím letadlem s zavazadlem 23 kg a cestou zpět např mám 26 kg( nákup suvenýrů) jak se tato situace řeší? Dik

Nenapadlo tě, že každá letecká společnost to může mít jinak? Ale Kurt ti dal odkaz, tak si to tam nastuduj. Tedy až budeš vědět, s kým poletíš. A taky si zjisti u těch suvenýrů pro danou zemi, jestli jsou povolené vyvážet, třeba korály, mušle a někde i písek ti na letišti zabaví a můžeš mít problémy nebo tě rovnou zavřou.
https://www.finance.cz/493109-exoticky-suvenyr-z-dovolene/
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/suvenyry-z-plaze-se-mohou-turistum-vymstit-za-pisek-hrozi-pokuty-i-vezeni-170609

Ten písek je obzvlášť úsměvný, protože toho si člověk obvykle doveze víc, než o co by stál. V oblečení i vybavení. To ví každý, kdo někdy byl u moře. Tak aby na letištích zřídili čistící stanice, ze kterých ho potom na pláže budou vracet. (A to vůbec nemluvím o těch, co se do Sardínie dopravují vlakem nebo autobusem.)
Neřeknu když si někdo odváží pytel písku, to bych ještě pochopil.