Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dalekohled

Dobrý den
Jaké údaje doporučujete aby měl dalekohled aby za něco stal?abych s ním dobře viděl?do jakých dalekohledu jdete vy?

Do dalekohledu nechodíme.
Upřesni jaký typ dalekohledu chceš, co s ním chceš pozorovat a na jakou vzdálenost.
Jakou velikost a váhu jsi ochotný akceptovat?

Já si pořídil monokulár, protože ho nepotřebuju zase tak často a když ho hodím do batohu, tak moc místa nezabírá.
Pokud chceš obecnou odpověď, tak vybírej od známých výrobců výrobky s kvalitní optikou.

Koukni třeba sem:
https://www.rankito.cz/nejlepsi-dalekohledy/
https://www.arecenze.cz/dalekohledy/
https://idalekohledy.cz/turisticke-dalekohledy

Chci si o víkendu udělat výlet. Doporučujete, abych jel do Pardubic nebo do Budějovic (v Praze jsem byl minulý týden)?
:-D:beer:
A doporučení? Zkus si vypůjčit nějaký dalekohled od někoho známého a vyzkoušet jak se ti s ním kouká a co bys chtěl od toho co si chceš koupit.

Nerozumim kde je problem prde :-)
Tento model znam, naposled jsem ho doporucil a montoval pred casem pro kolegu ten jen velmi spokojen.
Hledal neco pro zacatecnika ze si pak zakoupi drazsi ale byl dostatecne spokojen ze si nechal tento, jen si dokopil machanickou monture a ridi ho pres PC.
Navic tento model disponuje velmi korektni optikou. Je dobry jak pro zacatecnika tak i astroamatera.

PS: Pak chapu ze kdyz se nekdo pokusi odpoved tazatelovi normalne, tak to neni tak borecke a smesne jak z kazdeho tazatele delat ihed debila (poradna.net je tim jaksi proflakla) , ale co s tim :)

Musíš se rozhodnout zda chceš plastovou optiku či skleněnou. Všechny ty levné mají plastové čočky a jsou lehčí, po čase však plast stárne a čočky "slepnou". Pokud chceš skleněné tak si musíš připlatit nebo si koupit nějaký Made in CCCP nebo Made in Rusia tam bylo vždy sklo a pokud se k nim chováš slušně tak jsou na celý život. Osobně jsem si kupoval v bazaru na počátku 90 let Made in Rusia 12x45.