Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plynová maska vs respirator

Nabízí se otazka jestli stačí respirator v případě že by na Českou republiku padal radioaktivní prach?
Co jsem koukal na internet tak spousta plynových mask má v popisku napsáno že jsou sběratelské a nezaručují funkčnost...

Tato otázka pouze je o zakryti dýchacích cest před radioaktivním prachem...ostatní problémy s tímto spojené nechci zde řešit
Dekuji

V jaké nemocnici? Když to začne bouchat, je za 15 minut po všem. Proto nemá smysl se podobnými věcmi ("kde je bunkr?", "mám si dát jednu tableku jódu nebo raději dvě?") vůbec zabývat, byla by to rychlovka, šup, šup, šup.
Nebo myslíš, že ti, co za 5 dní/týdnů/měsíců vylezou z nějakého vaultu, budou vysmátí, za vodou? Doporučuji k přečtení knížku "Vzducholoď Nine".