Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prasknutý necht na nohe

Príjemný nedeľný večer,

na nechte na nohe mi mechanickým poškodením vznikla prasklina o dĺžke cca. 7 mm (v smere rastu nechtu) a necht je v tomto mieste kompletne prasknutý, rozštiepený (fakticky sa rozpolil). Nebolí to, ale neviem, čo s tým robiť, aby mi to samovoľne "odrástlo" bez toho, aby sa mi ten necht celý nestrhol alebo niečo podobné. Čo by najlepšie pomohlo - strihať priebežne? Nestrihať?

Lekárovi ísť nechcem, bojím sa, že mi to bude strhávať.

Jo taky to tak dělám a zatím vždycky časem dorostlo. Akorát u větší praskliny lepím přímo na nehet "dlahu", aby se mi to neotevíralo/nepřekrývalo - třeba jsem to očistil smirkem a nalepil kouset plexiskla a místo stříhíní pak brousil i s tím plexi. - šlo o to, aby se thlina nešířila dál.

Nebo v lekarnach se na to prodava takovy specialni lak/pliskyrice kterym se to natira / spevnuje.
Nevim jak to presne vypada, ale neco podobneho se mi stalo na palci u ruky, vysral jsem se na to, "drzel jsem se obdobnych rych rad co padli vyse" a do dnes toho lituji ...
(jsem myslel ze ta jakoby napraskla cast odroste ale hovno, tazeli opravdu preji aby mu to nezacalo rust krive nebo dokonce do masa, take bych daval pozor na obuv).

Ještě rychlejší je navštívit drogerii nebo manželku a použít buď lak na nehty nebo vteřinové lepidlo (dát víc vrstev ať to drží zpevněné a opakovat dokud to neodroste) dělala jsem to tak vícekrát v životě a nelitovala