Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Marketplace - FEDEX - možný podvod? prosíím pomoc

Dobrý den
inzeroval (tedy přítelkyně) jsem na marketplacu notebook za 17 000
a ozval se na něj pán který vypadá podezřele
chce si notebook převzít skrze službu fedex která předá peníze ale celkově mi to připadá podezřelé
může mi někdo říct jestli mu to není podežřelé dle fotek? nejedná se o podvod?
v příloze email (udajně od fedexu) a snímky konverzace
ptal se na udaje jako email, adresa, jméno... není možné že si na jméno mé přitelkyně hodil fakturu kterou bude potřeba zaplatit?

Jasný podvod.
FEDEX má svoje pravidlá a zdá sa mi, že takýto postup nepodporuje. Každý klient FEDEXu má svoje číslo, teda musí sa do služby FEDEX zaregistrovať. Pridelené číslo mu potom zostáva aj pre ďalšie prípadné zásielky.
https://www.fedex.com/content/dam/fedex/eu-europe/resources/sprievodca-sluzbami-fedex.pdf
http://www.fedex.com/cz/shippingguide/paymentoptions.html
https://www.fedex.com/sk-sk/conditions-of-carriage.html

Sedmnáct tisíc není moc, ale není ani málo. Pokud je zájemce odněkud z Česka a prodejce ten NB prodat chce a prachy potřebuje, co takhle navrhnout předání NB a peněz z ručky do ručky někde na veřejném místě poblíž místa kde bydlí zájemce (nebo kde uvádí zájemce že bydlí)?
U nás to není nikam moc daleko.

BTW: jednou jsem byl ve zverimexu, přede mnou dvě dívenky, radily se s prodavačkou co potřebují, že chtějí koupit pejska, ten co jim ho chce prodat trvá na předání někde na nádraží, odmítá, aby si dívenky pro něj přijely do jeho "chovné stanice" a viděly v jakém prostředí pejsek vyrůstal.