Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Existuje klasická kytara, která by šla do sluchátek?

Ahoj. Vždy mě lákalo se naučit hrát na kytaru. Klasická kytara stojí pár stovek a vypadnout s ní do přírody je asi nejlepší řešení, ale mám rodinu a jsem často pracovně vytížen. Proto hledám alternativu, která by splnila mé očekávání. Kytara by měla být klasická, akorát by zvuk šel přímo z kytary do sluchátek. Bydlíme v panelovém domě a když přijdu po práci ve 22:00, asi by na to nebyl nikdo zvědavej 😁. Google mi ukazuje jen tu elektronickou s připojením na kombo, ale já bych rád tu obyčejnou, aby kdyby mě to bavilo a později bych chtěl něco zahrát venku, nebyl úplně mimo. Cena samozřejmě ta nejnižší, protože je dost možné, že na to po týdnu už nesahnu. Děkuji.

Klasická z principu bude hrát nahlas, i když na ní napojíš snímače pro sluchátka, protože ozvučné desky a fyzika.

Takže jedině nějakou "elektronickou", se stejným hmatníkem a podobným tělem.

Nebo koupit lacinou klasickou, přidělat na ní elektronické snímače a vypěnit ji montážní pěnou zevnitř, čímž by se měla celkem solidně zatlumit.
A na výlety pak případně koupit druhou stejnou, ale nezatlumit ji. Když i na ni přidáš snímače, tak budeš moct na nějaké chatě nebo tak okouzlovat i hrou s efekty (a přirozeným hlasem v ceně).

OT:
Co se týká nejnižší ceny, občas se podívám do bazarů, dost se tam nabízejí kytary.
https://www.sbazar.cz/hledej/kytara/0-vsechny-kategorie/cela-cr/cena-od-500-do-2000-kc?cena-dohodou=bez

Výňatek z klasika:
George měl v ruce jakýsi prapodivný balíček ve voskovaném plátně. Na jednom konci byl zakulacený a po stranách plochý a z toho konce trčela taková dlouhá rovná rukojeť.
“Co to máš?” volal Harris. “Pánev?”
“Ne,” odvětil George a v očích mu podivně, divoce zablýsklo. “To je tuhle sezónu strašně v módě. Na řece už to má kdekdo. To je bandžo.”
“To já nevěděl, že umíš hrát na bandžo!” vykřikli jsme, Harris i já, jedním dechem.
“Vždyť já to taky neumím,” odvětil George. “Ale prý je to velice lehké. A mám k tomu návod.”
a tak po nějakém čase úplně propadl zoufalství a ten hudební nástroj s pomocí inzerátu, “vlastník nemá již pro svrchu zmíněný upotřebení”, s velikou ztrátou prodal

:beer: