Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukončení školy - zdravotní a sociální

Zdravím,

měl bych rychlou otázku, na kterou jsem ale nedokázal najít odpověď. Když je člověk na VŠ, ve 2. semestru (ofiko v květnu) studenta vyrazí za nesplněné podmínky (málo kreditů), ale od září nastupuje na jiný obor, musí "student" platit zdravotní a sociální cca ty 3 měsíce, když je mimo školu (není ofiko studentem)?

Dohledal jsem jen nějaké debaty ale nic, coby šlo nějak podložit např. zákonem. Díky.

Vím, že mezi SŠ a VŠ to doplatí stát, protože člověk studuje dál. Nicméně nevím, jak je to v rámci ukončení a znovuzačatí studia, jak jsem psal já. Taky si myslím, že by to měl člověk platit těch pár měsíců, ale nevím, o co se opřít.