Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wise - bankovní účet.

Jaký na to máte názor, jedná se o jakýsi mezinárodní bankovní účet, jak je to regulované (jakou mám jistotu že mi peníze "nezmizí") a jak si případně vyberu hotovost, funguje to ve všech zemích, je k tomu nějaká kreditní karta?

Wise používám na mezinárodní platby, případně na převod měny - je to výhodnější než obyčejný převod v rámci banky. Na to nepotřebuju u Wise kartu. Peníze si můžeš převést na normální účet, dokonce to můžeš nastavit automaticky - přijdou peníze na Wise, tak automaticky putují na tvůj účet.

Co se týká bezpečnosti:

Účty Wise jsou spravovány ze strany britské FCA (Financial Conduct Authority) a peníze jsou umístěny na samostatných bankovních účtech.
Pro zákazníky z EU, Velké Británie a USA to znamená, že jsou uložené peníze spravovány účty u Barcalys nebo Wells Fargo.
Pokud by tedy společnost Wise zkrachovala, uložené peníze zůstanou v bezpečí.

Spoustu odpovědí na své otázky najdeš např. zde:
https://czechtheworld.com/transferwise-recenze-vyhody-nevyhody/