Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Socialne siete

Zdravim,

dlho som nebol aktivny na socialnych sietiach,ale som sokovany co tam vidim,momentalne len na Facebook,ale aj to mi staci.
polonahe dievcata ktore ukazuju sami seba,v par sekundovych videach..o com to je?reels..pozera to niekto?prispevky su strasne plytke,zrejme dokazu na seba zarobit,ci o co tym ludom ide?.je to hroza,kam sme sa dostali.vtipne videa,je ich par,ale vsetko ostatne je stoka.ja tomu nerozumiem,co sa stalo?je toho viacej,ak som to nedal do dobrej temy,ospravedlnujem sa.zaujima ma vas nazor.

dakujem.

Taky na FB moc nechodím. Občas mrknu, třeba jestli mně někdo píše ve zprávách a když už jsem tam, tak mrknu na některé ty vtipné videa nebo sestřih z tenisového zápasu. Ještě na stránky bazaru na FB, když něco potřebuji nebo chci prodat. Známým popřeju ke svátku, narozeninám atd., pokud nemůžu osobně. To je celé moje využítí FB. Každopádně se bez něj dokážu obejít. To už více času strávím tady na poradně, kde můžu občas poradit nebo se naopak dozvědět nějaké rady nebo tipy, které se vždycky hodí.
Za mě není FB špatná věc, ale nesmí se to přehánět. Tak je to ale se vším...

Kvantita přesáhla kvalitu. Netřeba trávit vzácný čas sledováním videí (reels) kde natrefíš na 1 dobré video z 10. Od toho jsou skupiny, kde už získáš trochu vyfiltrovanější obsah od masochistů - no liferů, ale i tak to není sázka na jistotu.

Bohužel tenhle trend se vyblil všude po vzrůstu popularity dezolátů na tiktoku, tak to hned implementoval youtube, facebook, insta atd.

Môj názor asi bude k ničomu, keďže Facebook nenaštevujem, mám ho taktiež zablokovaný na úrovni domén, hneď na 3 krát (hosts súbor, Pi-Hole, Adguard). Rovnako mám zablokované Insta, TikTok, Reddit a ostatné tieto sračky. Jediná výnimka je Twitter, Mastodon a LinkedIn, ale i tam trávim času max 2h týždenne, často krát i menej. YouTube zablokovaný nemám, a v podstate ho mám zapnutý nonstop, ale nie žiadne videá s debilmi, ale len hudba. a mimo to vlastne aj YT aj tie 3 sociálne siete používam viac menej na sledovanie pár ľudí čo programujú a píšu články o programovaní. Či natáčajú tutoriály k programovaniu (ale video-formát moc nepreferujem, takže aj toto je skôr výnimka, a na YT som mimo hudby vlastne už niekoľko mesiacov nezapol žiadne video).

Inak môj názor je že celá táto internetová socializácia ide do poriadnych sračiek. A aj videoformát ako taký, kde väčšina sračiek je práve vo videoformáte.

... A aj videoformát ako taký, kde väčšina sračiek je práve vo videoformáte...

Vzpomněl jsem si, v téhle diskusi jsem co se týká videí, podcastů a podobného utrousil své:

Konkrétně:
Sleduji tuhle stránku, protože mne zajímá:
https://kosmonautix.cz/
Třeba čtu tenhle článek:
https://kosmonautix.cz/2023/01/vostok-usvit-veku-kosmickeho-5-dil/
Tak to přiměřeně pozorně přečtu, zjistím, že něco co jsem již zběžně přečetl mne zaujalo, tak se k tomu v textu vrátím. Třeba je tam někdo jmenovaný, ke konci se k němu text vrátí, tak si přečtu co se o něm psalo v prostředku.
Pak je tam třeba tohle
https://kosmonautix.cz/2022/12/vesmirna-technika-problemy-pri-vyvoji-raketovych-motoru-rd-170/
Mne by to taky zajímalo, ale pitvat to video, děkuji nechci.
IMHO udělat z mluveného text aby měl hlavu a patu a nebyl moc dlouhý, to dá práci a ne každý to dovede.

IMHO u nás není demokracie ale internetokracie.
Já jsem na XK přihlášený, u některých článků je to potřeba, když tam chci diskutovat a při registraci nemusím zadávat číslo bot a PIN ke své platební kartě (nejsem tam pod svým jménem ani tam nemám fotku). Ale jinak to moc nepoužívám a mezi přáteli mám jen nejbližší příbuzné, pokud se přátelství se mnou dožaduje i někdo jiný, tak má smolíka.
:beer::beer::beer:

Sociální sítě jsem zazdil ještě předtím, než se tomu tak říkalo.
Jinak bych řekl, že kvalitu nahradila kvantita, nemůžete čekat něco hlubokého od sítě, kam se lidi svěřujou s každým prdem.

nová doba... prišiel s tým tiktok...facebook a youtube to hneď napodobnili...nečudujem sa prečo.
Mladí pri tom strávia obrovské množstvo času...nič sa z toho nenaučia. je to iba strata času. uvoľnuje to mega dopamínu v tele a človek chce toho viac a viac + k tomu tam vidí človek tu DOKONALOST ako žiju ostatný ľudia a potom majú z toho depresie a zle nálady. Treba si na to dávať pozor...hlavne ak mate deti. môj názor je taký že by som nedal svojmu dieťatu mobil do ruky v dnešnej dobe...a bojím sa aké to bude ďalej. :/