Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Píchání inzulínu po jídle?

Píchám si 4× denně inzulín většinou před jídlem, stane se mi, že občas zapomenu tak si píchnu dávku po jídle.Zajímal by mne názor někoho z diabetiku zda to vnímají jako velkou chybu či jen malý nedostatek, případně je jedno zda si píchnete před či po jídle?

Nepichnúť si pred jedlom je chyba. Nenapraviť túto chybu pichnutím po jedle je ešte väčšia chyba. Teda áno, keď zabudneš pred jedlom, pichni si neskôr.
Okrem toho máš glukomer. Hladinu cukru si meriaš jeden až trikrát denne podľa vlastnej úvahy. V prípade odchýlky od normálu pri pichaní alebo v zložení jedla (z hľadiska obsahu glycidov) si samozrejme zmeriaš hladinu cukru po takomto incidente aj viackrát a to v čase podania inzulínu a potom jeden až dvakrát v hodinových odstupoch. A zariadiš sa podľa nameraných hodnôt. Časom ti to pôjde odhadnúť aj s menším počtom meraní.