Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DYLINA původ slova

Dobrý den,
Pochází slovo DYLINA od nadávky moravských lidí označující čecháčky, co říkají Přijdu dýl? dýl -> DÝLina -> DYLina (Na západní Moravě často krátí dlouhé i,y).
Děkuji předem za odpověď

-Dylina je hanlivé slovo, nadávka, která označuje hloupou ženu, blázna. Původ slova dylina hledejme v cikánském slově dilino, které označuje blázna.
-dylina vulg. hloupá žena; též dylinka pro mladší ženu či dívku
-dylina (hlupák; dívka dbající jen na svůj vzhled)
toť Google