Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zatím neprovedené SIPO

Zdravím:-)
Na koho se mám obrátit když se zatím se neprovedlo SIPO ? z účtu to mám strhnuté 14.6 a dneska 19.6 a pořád to tam myslím u inoogy po přihlášení to tam není jako zaplaceno,splatnost je 15.6 .Když jsem rozklikl tam jsou informace pro případ kdyby se neprovedlo SIPO je to možné 3-[ v této republice nefunguje nic aby člověk kontroloval vše 3-[ 3-[ díky

Asi jste nepochopil, jak SIPO funguje, není to přímá platba dodavateli. Dodavatel pošle poště seznam inkas se spojovacími čísly, pošta provede ve všech bankách inkasa z účtů ( za předpokladu, že na účtu je dostatek prostředků) a pak pošta rozesílá peníze jednotlivým dodavatelům. Pokud na účtu nemáte dostatek peněz, měla by vás o tom informovat pošta a měl byste to zaplatit hotově na poště. Ale mám pocit, že pošta zkusí inkasovat z vašeho účtu ve dvou termínech a pak teprve posílá výzvu k zaplacení.

Ano myšlenka byla dobrá, v dobách kdy se ještě platilo za trvalé příkazy apod., dnes už to je zdarma. Je to jen lenost, zrušit SIPO a navést si trvalé příkazy popřípadě souhlasy s inkasem. A těm kdo jsou lenivý ať platí za SIPO.

S trvalým příkazem je starost, pokud se mění částka.

Pokud se změní částka na trvalém příkazu, tak ji změním v bankovnictví. Pokud to budu řešit přes povolení inkasa, pak tam mám nastavený nějaký rozumný limit, který si dodavatel může inkasovat

Taky jsou lidi, kteří žijí od výplaty k výplatě a zvažují, kdy komu co zaplatí. Cena SIPO je 18 Kč, což je proti starostem zanedbatelné.

Tohle nemá se SIPO, inkasem nebo trvalým příkazem nic společného. Pokud nebude mít peníze na účtu, tak se neprovede ani SIPO, ani trvalý příkaz. Stejně to pak budeš muset dodavateli příkazem zaplatit

Pokud mu chodí SIPO domů, tak ho jde zaplatit až když má peníze, třeba kartou nebo hotově na poště. Pokud by neměl SIPO, musel by platit několik složenek a za každou složenku poplatky. Psal jsem o tom, že těch variant je mnoho a každému vyhovuje něco jiného. Není to lenost, jak si někteří myslí.