Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s častým močením...

Dobrý den

Muž 33 let, jinak zdravý, sem tam sportuju (2x týdně), beru různé doplnky stravy (multivitamin, Rybi olej (omega3), Vitamin D3 atd.). Sedavé zaměstnání. Normal výška i váha. Strava normal (zadny vegetarian nebo jiny extrem). Jim teda jen jednou denne ("intermittent fasting"- "OMAD") - ale to jsem začal delat az davno potom (roky poté) co mi zacali dane problemy (takze to s tim nijak nesouvisi).

KRATCE: Mám problémy s častým močením, čím to to může být? Nějaké rady a zkušenosti jak to vyléčit? (Doktori VUBEC nepomohli - ani neví čím to je, ruzne testy NIC neukazali)...

PODROBNEJI: Už několik let (5+ asi i (?)) mám problémy s častým močením (spouštěč absolutně nevím)... Zavisí to i na sezoním období atd, ale jednou jsem to počítal a vyšlo mi že denně jsem chodil až 13x čúrat(!)... (Byť to bylo zrovna léto, normálně to tolikrát (asi) není). Frekvence je prostě vysoká.

Byl jsem s tím už u několika doktorů - Praktické lékařky, Nefrolog (ledviny), Urolog, Endokrinolog (hormony), všude mi dělali testy (brali krev a někde i moč) a NIC mi nikde nenašli... Jediný Urolog mi po močení a kontrole v ordinaci (pomocí ultrazvuku nebo jiného "skenneru") říkal že i po vymočení stále v močovém měchýři zbývá nějaká moč... A že jediné co ho napadá je to že prostě vnitřní nějaký sval močového měchýře se plně neotevírá a nedovoluje moči "plný únik" (plné vyprázdnění močového měchýře)... Po seznámení s vedlejšími účinky mi předepsal nějaké prášky (neznám teď název), ale po přečtení letáku jsem je nakonec ani nebral (účinkují i na jiné vnitřní (orgány) svalstvo (nejen močový měchýř), je je nutné brát snad neustále (až do smrti (?)) pokud chci mít stálý účinek atd.) Už si to přesně nepamatuju ale vůbec se mi to nelíbilo a nic jsem nakonec nebral...

Taktéž mi to přišlo od doktora jako spíše léčení důsledku (močový měchýř se plně neotevírá - PROČ...?) než příčiny... Začalo mi to zničehonic nic, nikdo z doktorů mi nedokázal říci proč. Žádné "léky" jsem tedy nebral, měl jsem jít na kontrolu ale bylo to těsně po začátku COVID pandemie a měl kvůli tomu zavřeno. Nikam jsem nešel a nikde od té doby nebyl (u žádného doktora ohledně tohoto problému).

Problém stále přetrvává a podle mě se to i trochu zhoršilo a to především ve smyslu, že moč se zdá daleko častěji (ne-li permanentně) žlutá (až skoro mi přijde někdy možná velice lehce nazelenalá(?)) a prostě jakoby více koncentrovaná. Rovněž více "smrdí" "močovinou" (nebo "něčím") (čpavek to asi je(?)).

Frekvence zůstala stejná (pořád vysoká). V noci se několikrát budím a musím jít čůrat (narušuje spánek)- vubec to není ideální stav. Když jedu do blízkého města nebo (města ktere neznám) musím si plánovat cestu tak abych se měl kde vymočit, dívám se kde jsou veřejné záchodky atd... docela hodne otravne a zivot narusujici.

Můj dotaz - co s tím? (stávající) Doktoři mi evidentně nepomůžou. Mám zkusit jiné doktory? Mám si zkusit nechat udělat vlastní laboratorní testy jako samoplátce (jaké konkrétně)? Testy mi dělali ale předpokládám jen nějaké základní a ty nic neukázali. Možná je tedy na čase jít "hlouběji" a udělat si nějaké pokročilejší testy (na méně časté problémy s močením) (kolegyně matky, její manžel měl rovněž problémy s močením, testy nic neukázali, nějak následně udělali podrobnější testy a ty už něco ukázali)... Mám jít za "přírodním léčitelem"...? Opravdu si už nevím rady... Co s tím? Nějaké osobní zkušenosti, rady, "nápady"...?

Děkuji

Předmět Autor Datum
Tak zkus pleny pro dospelé no. ... Muze to byt cokoliv, víš , sem moc urinologu nechodi : Infekce n…
HPET 30.06.2023 22:45
HPET
Já "doufám" v to že tu chodí někdo kdo měl podobné problémy a snad poradí... (ne na to že tu chodí n…
Cokoliv 03.07.2023 14:24
Cokoliv
Co můžeš vyzkoušet bez toho aby si něco pokazil, je pití čaje od "Báby Radlické". Určitě to najdeš n…
nerady 01.07.2023 09:14
nerady
Jen doplnění ten čaj od "Báby Radlické" je urologický.
nerady 01.07.2023 20:01
nerady
Zajímavé děkuji (!). "Cévkováním" myslíte co...? Jako zavádění trubice skrz penis do močového měchýř…
Cokoliv 03.07.2023 14:34
Cokoliv
Ano cévkování je zavedení cévky do močové trubice a tím se většinou zavedou další bordel. U těch bre…
nerady 03.07.2023 17:07
nerady
Bral ti urolog krev na PSA?
L-Core 01.07.2023 20:40
L-Core
Co je PSA...?Krev mi brali určitě, ale nevím jestli zrovna Urolog... Co to je PSA prosím? Díky
Cokoliv 03.07.2023 14:34
Cokoliv
PSA je marker rakoviny prostaty. Viz wikipedia. Urolog to vždycky měří z krve a tu informaci požaduj…
Kyncl 03.07.2023 19:22
Kyncl
Takže ty breberky se jmenují : klebsiella pneumoniae a escherichia coli. Podívej se zda je máš v nál…
nerady 03.07.2023 22:29
nerady
Co třeba žíznivka? search poslední
Lk1 15.07.2023 19:15
Lk1

Tak zkus pleny pro dospelé no.

... Muze to byt cokoliv, víš , sem moc urinologu nechodi :
Infekce nebo zvětšení prostaty
Prolaps močového měchýře
Hyperaktivní močový měchýř
Inkontinence
Rakovina močového měchýře nebo prostaty
Diabetes
Úzkost
Infekce ledvin
Otoky bérců
Obstrukční spánková apnoe

"Nykturie během těhotenství" to zrejme nebude.

Co můžeš vyzkoušet bez toho aby si něco pokazil, je pití čaje od "Báby Radlické". Určitě to najdeš na netu. Pytlík čaje stojí do stovky a uvidíš co to udělá. Dále jde o to zda při vyšetření moče nic nebylo nalezeno. Většinou při cévkování se ti do močové trubice dostanou "breberky", které tam nemají co dělat, ale ve střevech mají být. Lékaři proti nim zasahují antibiotiky, ale ony se "schovají" a po ukončení léčby antibiotiky zase dělají neplechu. Na ty je dobrá autovakcína z vlastní moče, kterou je už nyní schopna vyrobit většina laboratoří. Před pár lety to dělalo jen Brno. Dostaneš 5 lahviček, uložíš je do lednice a kapeš si ob den pod jazyk vždy určitý počet kapek. Toto léčení mnoho urologů nezná a moje známá se také trápila několik let než to zjistila. Pokud by sis to chtěl zaplatit jako samoplátce tak cena je do 2000,- Kč. Jelikož ty "breberky" jsou ve střevech nezbytné a v močovém ústrojí nežádoucí tak se to blbě léčí.

Zajímavé děkuji (!). "Cévkováním" myslíte co...? Jako zavádění trubice skrz penis do močového měchýře pro nějaké vyšetření...? To mi nedělali... "vyhrožovali" mi tím ( :-) ), že pokud se to nezlepší tak toto je další možnost vyšetření... Jen mi brali normal moč jsem se vymočil do zkumavek (doma i v ordinaci myslím) + krev brali... Co myslíte cévkováním prosím...?

Jinak podle mě je taky právě problém s nějakými jak píšete "breberkami" :-) (ať už je to cokoliv - bakterie, kvasinky, viry, nejaka infekce, cokoliv), prostě nějaké "breberky" které dráždí močový měchýř a vyšetření nebylo "důkladné" (nedělali testy "na vše") a prostě je to neodhalilo...

ještě mě napadá že u nefrologa (ledviny) jsem musel doma celý den močit do "nádoby" - sbírat svou celoudenní moč a odebrat pak vzorek... V testech jsem viděl že tam je i nějaká "fekální bakterie" nebo co... Doktor to nijak nekomentoval (?)... problém je že já NEJSEM právě prase... takže moc nechápu jak by se mohla "nechtěně" dostat fekální cosi (bakterie?) do moči... on (doktor) si asi myslel že to bylo "náhodou" kontaminace (že jsem prase), jenže to já si nemyslím... takže možná jestli právě tato "bakterie" tam náhodou není a nedělá neplechu...

Ano cévkování je zavedení cévky do močové trubice a tím se většinou zavedou další bordel. U těch breberek se musím přesně zeptat a pak odpovím. Pouze vím, že stejné breberky jsou v trávicím traktu a tam jsou potřebné a mohou se dostat také do močového ústrojí. Nemusí to být nutně cévkováním ale i jiným způsobem (veřejná WC, koupání někde v rybníku atd.). Pouze vím, že je s tím velký problém, urolog nasadí antibiotika a po ukončení léčení breberky znova začnou zlobit. Dále vím, že moc urologů o té autovakcíně moc neví nebo to pro ně není lukrativní. Známá už to dokonce popisovala dvěma urologům, gynekolog se jí na to také vyptával a pomohla takto dvou lidem, kteří ji potom děkovali. Nicméně nevím zda je to přesně ten Váš problém. :-)

Takže ty breberky se jmenují : klebsiella pneumoniae a escherichia coli. Podívej se zda je máš v nálezech z vyšetření moče a pokud ano navštiv laboratoř a ptej se zda ti udělají autovakcínu. Pokud ano je dobré to po určité době opakovat. Jinak existují i další breberky, které ti můžou dělat problémy, ale to už je mimo moje možnosti poradit. Nicméně ten urologický čaj od báby radlické známé ze začátku pomáhal. Následně řešila co je příčinou a pak jí o té autovakcíně řekla jedna paní doktorka v důchodu, která dříve dělala v Motole.:-)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru