Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyklízení sklepa - "jak na to" a nutnost separace/třídění do více různých kontejnerů?

Dobrý den

Hodlám vyklízet sklep a půdu (celopodsklepený rodinný dům+možná i dílnu atd.) který je zaházen různým "harampádím" nashromážděným za posledních pár dekád asi... Jsme (rodina) si to schopni sami vyklidit/vynést ven (do přistavených kontejnerů) - nepotřebujeme tedy žádnou dodatečnou lidskou sílu/pracovníky. JEN - dovezení/přistavení kontejneru, jeho ponechání na místě cca 1-3 dny a následný odvoz kontejneru pryč ("do třídíren", na skládku atd.) a jeho ("harampádí") uložení... Kontejner tak 8 m³. Co jsem se díval tak cena (Olomoucký kraj konkrétně) by byla asi tak komplet se vším (včetně uložení na skládce a DPH atd.) 7500 kč za jeden kontejner.

Zatím hodlám objednat jen tak asi 1, maximálně 2 kontejnery (jeden a jak se odveze, pak druhý), abych viděl kolik jich bude potřeba celkem atd. Problém docela je že "harampádí" v domě je vícero "typů" (viz dole) (elektrospotřebiče - velké(lednice stará), malé (vysavač), dřevo (+nábytek atd.), staré peřiny/matrace), Kov (stará kola) atd. atd... Prostě vícero různých druhů a co jsem se díval předběžně tak firmy (např:)

https://www.metrak.cz/objednat-kontejner?city=Olomouc&zip=77900&lat=49.595982&lng=17.268177

Mají jednotlivé "kategorie" - "vyseparovné" - např. "Objemný odpad, Směsný odpad a Dřevo" ... Znamená to snad ,že pokud mám odpad (třeba i jen "trochu") který spadá do všech 3 kategorií, tak musím namísto jen jednoho kontejneru objednávat rovnou 3 (!?) ( i když by se to vlezlo v pohodě všechno do jednoho třeba)... Ale protože je "harampádí" různého typu, tak to MUSIM roztřídit (a objednat a zaplatit(!)) 3 různé kontejnery (namísto jen jednoho)...? Takže namísto jen 7500 kč (např.) budu muset platit (jen díky tomu že "harampádí" je různého typu) 22 500 kč :-/ (!?)

To snad ne ne...? Já myslel že prostě jen objednám JEDEN kontejner a zaplatím 7500 kč a tam naházím "VŠE" a oni si to už odvezou a nějak se s tím sami popasují... ("VŠE" samozřejmě myslím BEZ "extrémů" jako chemikálie, baterie atd. a jinak "nebezpečné" věci ) ale mimo tohoto, jsem jinak myslel že to vše můžu naházet do jednoho kontejneru (dřevo, matrace, stary kov (kolo, sekacka na travu), i elektrospotřebiče)...? To tak není?

"Harampádí" je jinak "typu":

- Staré velké "těžké" elektrospotřebiče - Dvě pračky, jedna stará lednice (snad 1950 i před vyrobená), další nějaká stará pračka/susička/ždímačka nebo co to je, starý těžký vyboulený (snad i černobílý?) televizor, stará elektrická (nebo na benzin?) sekačka na trávu)... Snad 6 (i plus) kousků celkem
- Staré menší/malé elektro spotřebiče - vysavače, kuchynské spotřebiče nějaké (mixér)... atd.
- Dřevo - různé desky, dřevotříska, překližky (děda dělal se dřevem - nábytek atd. takže máme spoustu dřeva doma) - možná i přímo nějaký starý nábytek
- "Kov" - Stará kola, staré vozíky (tam je použito ale i dřevo), staré nějaké "manuální" pojízdné sekačky na trávu, starý kočárek atd...
- "Textilie" různé - Matrace (+možná i peřiny atd.?), stará obuv/boty, "matrace na gauč" atd. staré oblečení nějaké taky asi
- Papír - Různé staré časopisy, noviny asi i , učebnice... (možná i knihy nějaké)

Můžu toto vše hodit dohromady jen do JEDNOHO (objednaného) kontejneru...? Nebo to MUSÍM předem roztřídit a hodit hned do NĚKOLIKA (kolika?) samostatných kontejnerů (i když by se to vlezlo do jednoho)... a namísto jednoho kontejneru jich bude muset platit třeba 3-4 :-(...?

Díky

Předmět Autor Datum
Záleží v jaké obci žiješ. Nicméně elektrospotřebiče odvézt na sběrový dvůr, kovy do kovošrotu, papír…
nerady 07.07.2023 19:35
nerady
Domluv se s firmou, ktera ti kontejner pristavi. Treba bude stacit, kdyz to bude trochu roztridene v…
Jan Fiala 08.07.2023 08:43
Jan Fiala
Kdysi jsem si nějaký kontejner na odpad objednal. Firma po mně chtěla, abych si vyřídil povolení na… poslední
Yarda 13.07.2023 09:56
Yarda
Díky všem za rady. Ještě bych se chtěl zeptat: Na internetu, konkrétně na stránkách sousedního měst…
Cokoliv 09.07.2023 15:57
Cokoliv
Města a obce to dělají pro občany s trvalým bydlištěm v daném místě. Zamezují tak vzniku černých skl…
nerady 09.07.2023 16:19
nerady
proč tedy existují soukromé firmy když tuto službu nabízí i technické služby měst...? Protoze mesto…
Jan Fiala 09.07.2023 16:53
Jan Fiala

Záleží v jaké obci žiješ. Nicméně elektrospotřebiče odvézt na sběrový dvůr, kovy do kovošrotu, papír dát do kontejneru na papír. Ideální se je kouknout na webové stránky obce kde se dům nachází a většina obcí tam má zveřejněné podmínky ohledně sběrového dvora.

Kdysi jsem si nějaký kontejner na odpad objednal. Firma po mně chtěla, abych si vyřídil povolení na zábor veřejného prostranství na dobu co tam ten kontejner budu potřebovat.
Naštěstí se mi ten kontejner vešel za vrata, tak jsem si nic vyřizovat nemusel a nehrozilo nebezpečí že mi ten kontejner zaplní lidi z širokého okolí.

BTW: Setkávám se s inzeráty firem co nabízejí vyklízení bytů i s odvozem nepotřebných věcí. Kdybych něco takového potřeboval, asi bych se aspoň zeptal, co by za to chtěli.

Díky všem za rady.

Ještě bych se chtěl zeptat: Na internetu, konkrétně na stránkách sousedního města (já bydlím na vesnici) jsem našel informace že si je snad možné zavolat i na technické služby daného města a tam požádat o přistavení kontejneru technických služeb daného města před můj dům... Mělo by to vyjít levněji než "soukromá firma"... Skutečně je to tak a je možné si pro kohokoliv zavolat do technických služeb jeho nejbližšího města a požádat je (za peníze) o přistavení kontejneru na odpad...?

Trochu mě to překvapilo (proč tedy existují soukromé firmy když tuto službu nabízí i technické služby měst...? (a levněji asi))?

Díky

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru