Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem (Karton) Obal od nové ledničky - můžu vyhodit nebo schovávat pro reklamaci ?

Kupoval jsem si teď novou ledničku z EuroWorldu, přes internet. Výška 130 cm nebo tak nějak. Záruka jen 2 roky myslím. Přišla ve velkém kartonovém obalu + různý polystyren "vložky" atd. Obal jsem zatím hodil do sklepa ale je dost velký a zabírá dost místa.

Chci se zeptat, obecně se uvádí (elektronika) že je nutné ji reklamovat v původním obalu, takže většinou si obaly (např. od PC komponent) schovávám, pro případ reklamace... Je nutné reklamovat i tyto velké spotřebiče (lednička v mém případě) v původním obalu? Nebo mi případnou reklamaci vezmou i bez obalu, jen si prostě odvezou samotnou ledničku...?

Musím skutečně ten velký papírový kartonový obal schovávat někde po dobu 2 let pro případ reklamace? Nebo jste si JISTI že ledničku vezmou pro případnou reklamaci i bez toho karton obalu, prostě "jen tak"...?

Díky

Ak by si musel reklamovať - reklamoval by si chladničku a NIE obal. Ten je len ochrana pri doprave. Ak obchod má niečo v zmysle reklamácie "v pôvodnom obale" - prekročili zákon o ochrane spotrebiteľa - neprimeraná a nezákonná podmienka pre reklamáciu výrobku.

Ak obchod má niečo v zmysle reklamácie "v pôvodnom obale" - prekročili zákon o ochrane spotrebiteľa

Na to jsi dosel jak prosim te ? Nebo ktery zakon prekrocili ?
Pracuji v post prodejni servise pres deset let, reklamace v original obale je pro nektere elektro produkty, spotrebni elektroniku zcela bezna.

Tazatel se muze podivat do prodejni smlouvy do odstavce reklamace nebo servis. Myslim ze v pripade lednicky ale nebude.

Zalezi i na prodejci kuprikladu na prvni na ktery jsem padl viz : Podmínky pro výměnu nebo vrácení zboží BEZ FINANČNÍ SANKCE bod 3 "Výrobek musí mít originál krabici" https://www.schollshop.cz/vraceni-zbozi-a-reklamace/, reklamacni rad ALZA : https://www.alza.cz/reklamacni-rad-art13.htm atd
U nas, kdyz jde kuprikladu o GK, MB, jestli neslo o verzi BULK musi byt zbozi navraceno v original krabici plus veskere prislusensvi, jinak nemusi byt vracena plna castka, nebo navrat odminut.
Samozreme si muzes stezovat na cojce, ale vysledek asi tusis jaky to zpravidla ma. Bych rad videl, kde koupis treba mobil a vratis se tam druhej den jen s dobijeckou ze chces penize zpet :)

Tak to bych je nepochválil. Chladnička by měla po převozu alespoň 8 hodin stát, než ji zapojíš do zásuvky.
Já zase můžu pochválit Okay elektro, protože mi poradili, co s potravinami, aby se nezkazily (příliš nezteplaly), než se nová lednička ustálí. Dát to všechno do vany a zakrýt dekami. Věru, samotnýho mě to nenapadlo.