Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terapie červeným (a blízko-infra-červeným) světlem - zkušenosti?

Náhodou jsem narazil na přístroje pro terapii červeným světlem (a "near infra-red" světlem (česky asi "blízko-infra-červeným světlem :-) )).

Např. toto konkrétně přemýšlím že si koupím na doma:
https://www.mitolight.cz/mito-light-starter-3-0/

Mělo by to pomáhat na více různých věcí, konkrétně bych to měl obecně na zlepšení kvality pleti (v obličeji)... Mělo by to hodně pomáhat s tvorbou kolagenu, zlepšovat zbarvení pleti, ničit pupínky a obecně prostě viditelně zlepšovat pleť (je k tomu i hodně pozitivních komentářů různých lidí na různých zahraničních webech (a skutečně nemyslím že vše to je jen placená propagace a nic přímé zkušenosti koncových uživatelů)).

Má s tím někdo nějakou zkušenost? Dobrou/špatnou, velká/malá/(žádná) změna atd. ? S jakým panelem konkrétně atd...

Díky

(Prosím pokud o tom nic nevíte, nepište. Nepište věci typu - je to "nemysl" "léčba světlem". To jsem si myslel taky, ale shodou náhod jsem se minulý rok zajímal o pěstování různých rostlin a s šokem zjistil že různé části světelného spektra skutečně ovlivnují ROSTLINY různě. Profesionální "indoor pěstitelé" (a nakonec i profi velké skleníky) neváhají investovat desítky až stovky tisíc do profi LED světel co můžou produkovat různé spektra slunečního záření (red, blue, green, infrared, near infrared atd.). Různá spektra totiž ovlivnují rostliny v různých fázích "života" různě. Výsledky byly vždy myslím nad +10% zlepšení (myslím že snad i +20%). Různé části světelného spektra pomáhají rostlinám v různých fázích (růst listů větší, lepší květení, více květů, více a kvalitnější plody v době plození atd...). Uplně jsem koukal, nic z toho jsem nevěděl (tak to dopadá když nedáváte pozor v hodinách fyziky :-) ). Takže pokud mají různá spektra (tak základní věci jako je "světlo") prokazatelné (jsou na to i různé vědecké studie a papíry) dopady na rostliny, nevím proč by nemohli mít dopady i na jiné organismy (člověk).

Díky

Předmět Autor Datum
Nie je to celkom na zahodenie. Hlavne pre teba to bude mať obrovský placebo efekt, ten bude podporen…
ok 17.08.2023 02:37
ok
více a kvalitnější plody v době plození atd... Můžeš si s tím svítit v ložnici při výrobě potomků,… poslední
Karel04 17.08.2023 12:46
Karel04

Nie je to celkom na zahodenie. Hlavne pre teba to bude mať obrovský placebo efekt, ten bude podporený aj cenou. Očakávaš iba kladné a pochvalné reakcie, nechceš žiadnu kritiku. Teda už si sa pre kúpu rozhodol. Múdre rozhodnutie.
V popise prístroja som si všimol, že, citujem: "červené a blízké infračervené světlo nabíjí naše buněčné baterie, které obstarávají dodávku energie pro funkci celého těla". Teda budeš môcť postupne prejsť na alternatívnu ekologickú elektrickú energiu podobne, ako to robí automobilový priemysel. A ak tvoja pokožka obsahuje chlorofil ako tie rastliny ktoré spomínaš, tak si jednoducho dáš namiesto bifteku 20 minút ožarovania a máš plné brucho. Okrem toho máš úplnú istotu, že to bude fungovať, pretože (ako píšu v návode) prístroj je dodávaný aj s prepojovacími káblami medzi jednotlivými komponentami. Vyliečiš všetky nemoci a nazbieraš kolagénu na rozdávanie. A tiež (v návode sa to nepíše), môžeš tento prístroj použiť aj ako núdzové osvetlenie kokpitu ponorky pri zachovaní ozdravného efektu žiarenia na posádku. A dalo by sa pokračovať...
Pred asi dvadsiatimi rokmi som držal v ruke predchodcu tohoto prístroja, ten tiež liečil skoro všetky choroby vrátane zlomenín a zápalu slepého čreva. V zozname chorôb v tomto návode sa ku každej chorobe písalo kam si to mal človek strčiť a ako dlho tým má svietiť. Akurát pri hemoroidoch síce napísali čas, ale nenapísali umiestnenie. Zrejme sa spoliehali, že človek si to domyslí. Pri tomto prístroji je tiež umiestnenie jasné. Z pochopiteľných dôvodov to tam však výrobca tiež nenapísal, veď chce predávať a každý človek má predsa hlavu a domyslí si...

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru