Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nové kolo 10 až 15 tisíc max

Ahoj vybírám nové kolo bude se používat výjimečně na hory ale ve většině času z města do jiného města s rovinkami a občasným kopcovitým terénem. Budget je od 10 000 a max strop je 15 000kc. Kolo by mělo splňovat nosnost osoby do 110kg.

Nákup bych viděl přes Decathlon ale nevím přesně které kolo vybrat. Kolo bude používano na jizdy denně na 2 hodiny.

Hlavně bych Vás ještě poprosil o výběr kola, které by v této ceně
nevyžadovalo tak častý servis.

Decathlon dava vseobecne dobry pomer cena/vykon, ale tento bicykel sa mi nepaci dizajnovo a mal by som trosicku vyhrady aj voci osadeniu.
Brzy SRAM len zakladne, cize uroven Shimanackych MT200, niekto hovori, ze SRAM je pouzitelny az od GX (neviem vsade mam XT Shimano).
Keby som mal radit ja osobne tak si kupim zase to iste ako mam a to Cube Reaction Pro
Ja mam 2021 a okrem teleskopky som nan nic nepridaval a nemozem mu ani nic vycitat...sice po 2 rokoch bojujem s obcasnym pukanim, ktore neviem zatial odstranit, pretoze som myslel, ze to bola kluka, ale boli dole aj so stredom a pukanie sa zase sem tam vracia.
Puka iba obcas, takze to nie je tak otravne zatial.
Inak ten bike bol zatial bez servisu, s vidlicou som tiez velmi spokojny.
A preco tento bike? Ma pre mna dobru geo, paci sa mi (co je dolezite imho) a ma XT plnu vybavu, aj ked dakto moze mrmlat, ze brzdy su len 2 piestove, ale mojich 90kg ubrzdia aj vo velmi rychlych zjazdoch uplne v pohode. Mam ich dokonca aj na ovela tazsom e-biku a tam brzdia tiez na pohoda pri rovnako prudkych zjazdoch.

Ak bude jazdit po ceste bude mat vidlicu uzamknutu, po polnej ceste mu to staci. Pevne osi su tu len par rokov, 110kg jazdili aj predtym a nic sa nelamalo;o).
Ja si myslim, ze ten bike by dostal zahul az v lese v tazkom terene a s tou vahou pochybujem, ze sa pusti do strmsich kopcov, ci zjazdov.
Ja by som to zhrnul tak, ze nech si kupi bike co sa mu paci, na bezne vozenie dnes staci hocico.
Mne sa ten moj Cube paci stale rovnako aj po 2 rokoch jazdenia.

Pevné osy zvyšují tuhost kol a jejich uchycení, to neodkecáš. Právě proto, že se nepustí do strmých kopců a sjezdů mu stačí základní brzdy, rozhodně je neuvaří. To, že si koupí co se mu líbí jsi asi psát nemusel, na to by tak nějak přišel i bez nás dvou - a to, že se ti Cube páčí je naprosto v pořádku, mně se můj Radon taky pořád líbí (což ovšem neznamená, že dnes bych si koupil stejné kolo).