Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hydroponie

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat jestli u hydroponie musí být průsvitný sáček když vevnitř máte semínko zabalené ve vatě, nebo jestli může být sáček úplně cerny bez přístupu slunečních paprsků dovnitř, jestli to něčemu vadí, předem děkuji

"Normalni" vata je blbe, protoze nacucne uplne a neobsahuje vzduch. Jeden z klicovych problemu hydroponie je zajistit dostatek kysliku pro koreny. Jen relativne malo kytek se spokoji s kyslikem rozpustenym ve vode, vetsina kytek chcipne a hnije.

BTW vubec netusim, kde a proc by se v hydroponii mel vyskytovat nejaky pytlik... Ale v zasade kytce musi svitit na listy dostatek svetla(podle toho co je to za kytku) a na koreny a zivny roztok by svetlo nemelo vubec dopadat. Ty kytce to svetlo na koreny moc vadit nemusi, ale rozjedou se ti tam rasy a misto kytky budes zivit je. A to nedela dobrotu.
Zkus popsat svuj system a rict, co pestujes, s hydroponii mam vcelku bohaty zkusenosti.
[97551-original-jpg]