Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rodičovská dovolená a 2. Dítě

Čus, měli jsme debatu, kterou nedokážeme rozseknout.

Pokud mate dítě a pobírate příspěvek na 3 roky, ale třeba za rok se Vám narodí další dítě. Dostanete 2x 300 000, nebo jen vyberete těch cca 100 000 za první rok, a pak jen dalších 300 000 za další dítě?

Jde mi o to, ze vlastně pokud se narodí druhé dítě během mateřské dovolené, tak se vlastně vyplacení prvních peněz stopne a začne se vyplácet za druhé dítě, ne?

Nedokázali jsme k tomu nic oficiálního dohledat, budu rad za nějaký odkaz, díky moc.

Studuj - Mateřská dovolená s druhým dítětem aneb na co má rodič nárok?:

Pokud nestihne vyčerpat rodičovský příspěvek na první dítě před nástupem na další PPM, má nárok po narození dítěte na doplacení zbývající části nevyčerpaného rodičovského příspěvku na starší dítě. Úřad práce nevyčerpaný rodičovský příspěvek doplatí po oznámení narození dalšího dítěte.

Jsou tam ještě další podmínky, jiné je to u OSVČ, nezaměstnaných, ...