Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem FKSP

#FKSP
Ahoj, možná jdu s blbým dotazem, ale snad mi prominete...

Máme možnost využít FKSP v hodnotě 6000 Kč, a mě zajímá:
1) Můžu to rozdělit třeba na platby 5000 Kč a 1000 Kč?
2) Když bych vzal něco za 5000 Kč, 1000 Kč prostě propadne?
3) Pokud využiji něco za menší částku než 6000 Kč, můžu se zbylou částkou něco udělat?

Nevím, co je účetně možné a co ne, absolutně se v tom nevyznám a účetní nejsem. Budu rád za veškeré rady, díky moc. Pokecat si s účetní nikde nemám, proto se ptám zde.

Díky moc.

Já jsem rád, že věci jako FKSP ve svých firmách považuju - bez jakéhokoliv protestu ze strany zaměstnanců - jen jako socialistický přežitek a žádný zaměstnanec se po tom ani neptá. Jo, a ani nemáme žádné odboráře, prostě pohoda, klid…

Pracoval jsem v americké firmě a kafeterie (FKSP) tam normálně fungoval, byl to jeden z benefitů, stejně jako mobil nebo příspěvky na obědy. Něco jsem si koupil, účtenku jsem donesl do účtárny a účtárna mi to proplatila a odečetla z celkové výše kafeterie. Samozřejmě se to vztahovalo pouze na určité zboží a služby (sport, zdraví,...).

To je i dnes v korporátech běžná věc. Akorát se to dává v papírových poukázkách (třeba od Sodexa), nebo rovnou jako benefitní platební karta. Dá se tím platit v lékárnách (i online), knihkupectvích, akvaparky, vstupné do hradů a zámků (státní určitě ano), taky některý cestovky to berou.