Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kam "vyhodit" barely s vápnem (vyklízení sklepa)...?

Dobrý den

Vyklízeli jsme sklep. Byli tam různé věci kterých jsme se "korektně" zbavily. Zůstávají tam asi 2 kovové barely (co já vím, cca 50cm široké a 90 cm vysoké (asi...?)) ve kterých je nějaká "bílá směs/prášek" a "úlomky" bílé. Podle všeho jde o vápno...

Chci se zeptat co s tím...?

Máme dům se zahradou, můžu vápno hodit např. "bezpečně" na kompost...? Nebo prostě vykopat díru na zahradě a "uložit" to tam...? Nebo můžu normálně objednat "obecný" kontejner co se přistaví (na obecný domovní odpad - směsný a velkoobjemový odpad se tomu myslím říká) a uložit to do kontejneru? (nejsem si jistý jestli "vápno" (jestli to je vůbec vápno, asi jo), nespadá do kategorie "nebezpečný odpad" (chemikálie a tak), pak by to do toho kontejneru nešlo...

Co s tím prostě?

Díky

Vem trochu toho vápna a polej to octem. Při prudkém šumění to vápno bude. A jak píše Vla, zkusit jestli je to pálené k vyhašení nebo už hašené. Pak to lze poházet po zahradě, nejlépe teď před zimou. Vápno potřebují hlavně peckoviny a jádroviny, tj. broskvoně, meruňky, švestky, slívy, jabloně, klidně i rybízy a trávník proti mechu. Jen ne na kyselinomilné rostliny- azalky, rododendrony, hortenzie, kanadské borůvky aj. Zbytek rostlin si případně vygoogli. Do kompostu se poslední dobou už vápno moc nedoporučuje, udělá to šlem a brzdí rozkladné procesy, ale někdo ho přidává stále. Zbytek vápna nevyhazuj, ostatní to draze jako mletý vápenec kupují. V plastové sudu s víkem vydrží i někde venku v koutě zahrady další roky a budeš mít na příští roky. Nebo nabídni sousedům.