Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ochranná přilba

Dobrý den, vybírám pracovní přilbu do práce a přišel jsem vás požádat o radu a inspiraci. S přilbou běžně nedělám a proto neznám žádné ověřené značky. Přilbu budu používat ve vnitřních prostorech ve výškách. Specifické požadavky jsou aby měla integrovaný oční štít a zároveň možnost použití čelovky. Helmu budu nosit 10hodin denně, takže aspoň trochu snesitelnou. Budu rád, když mi dáte tip na helmu, kterou používáte vy, na kvalitní značku, popřípadě na co si dát pozor. Děkuji

Jde hlavně o to zda přilba je vyžadována i když v podstatě nebude nic hrozit, nebo proto, že nad tebou bude někdo pracovat a může mu něco upadnout. Další věcí je, že to budeš používat ve vnitřních prostorách. Budou ty prostory vytápěné? Bude tam nahoře teplo? Asi tu práci nebudeš vykonávat sám a už ji někdo vykonává, tak co se zeptat budoucích kolegů. Pokud budeš zaměstnancem, tak by ti přilbu měl dát zaměstnavatel. Už je to dlouho co jsem dělal bezpečáka ale myslím si, že přilby mají stanovenu životnost jednoho roku, po roce by měla být nová, což je další aspekt pro výběr přilby. Přileb s integrovaným štítem a možností použití čelovky moc nebude.