Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lichobeznikove ihrisko

Pôdorys ihriska má tvar všeobecného lichobežníka so základňami dlhými 70 a 110 metrov.
Brána je tvorená dvomi stĺpmi, ktoré sú umiestnené v stredoch uhlopriečok tohto lichobežníka. Študenti
potrebujú do plánu ihriska zaznačiť, aká veľká je vzdialenosť stĺpov tvoriacich bránu. Vedeli by ste to
zistiť aj vy?

Když všeobecný, tak klidně takový:
výška lichoběžníka limitně rovna nule, a aby to bylo jednodušší, jeden úhel limitně roven 90°.
Výsledek je pak 20m.

Pokud ale ramena budou (limitně) stejná, bude se to blížit rovnostrannému lichoběžníku, pak se bude výsledek blížit nule.

Tak nevím :-)

-----
Matiku na VŠ jsem měl před více jak 40 lety, od té doby jsem nic než +-*/ prakticky nepotřeboval…