Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak co možná nejrychleji zajistit čestné prohlášení ze zahraničí

Dobrý den,
Potřeboval bych od svého otce, který se dlouhodobě nachází v zahraničí doslova na druhé straně světa (Australie atd.) získat čestné prohlášení pro úřady. Jedná se o to, že mi přišla od úřadů výzva u které je zapotřebí doplnit jeho čestné prohlášení do 10 dní od doručení. Úřední dokument zmiňuje, že je možné toto prohlášení zaslat následujícími způsoby: 1. Poštou na adresu úřadu 2.Doručit osobně na úřad 3. Zaslat do datové schránky 4. Zaslat elektronicky se zaručeným elektronickým podpisem. Rád bych se zeptal jakým způsobem a především nejrychleji docílit zaslání dokumentu na úřad ? Jelikož je tak vzdálen bojím se a rsp ani nevěřím poště, že by jeho česné prohlášení stihla zaslat v čas. Zajímala by mě možnost 3 a 4. tatínek má a používá osobní datovou schránku a mám za to, že by to byl nejrychlejší způsob jak dokument na úřad zaslat. Teď prosím ale jak na to ? Doma vypsat čestné prohlášení, podepsat, nechat ověřit na ambasádě a zaslat jako přílohu v datové schránce nebo jak na to ?
Předem moc děkuji za rady !

Otec nech zájde do Canberry (8 Culgoa Circuit, O’Malley, Canberra
Tel.: +61/2/62901386
Mob.: +61 418 262 289 (pohod.linka)
Email: canberra@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/canberra),
alebo do Sydney (169 Military Rd, Doved heights
NSW, 2030, Australia
Tel.: +61 2 9581 0111
Fax.: +61 2 9371 9635
E-mail: sydney@embassy.mzv.cz
Oficiálna webová stránka: www.mzv.cz/sydney)
a cez nich cez dátovú schránku to pošle (zastupiteľstvá sú aj na takéto prípady!) - bude to rýchle, navyše podpísané ZEP a dokonca overené samotným zastupiteľstvom.